اجرای هر ایستگاه متروی تبریز به اندازه ۱۱ روگذر هزینه دارد
اجرای هر ایستگاه متروی تبریز به اندازه ۱۱ روگذر هزینه دارد

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: شورای شهر با جدیت تمام پشتیبان شهرداری و سازمان قطار شهری برای تکمیل پروژه مترو است و کاهش ترافیک و آلودگی و آسایش بیشتر شهروندان‌ اولویت اساسی ما در اجرای پروژه مترو است.

به گزارش نهال امید رسول برگی در حاشیه بازدید از خط ۲ قطار شهری تبریز، با بیان اینکه سومین بار است در دوماه اخیر از مترو بازدید می‌کنیم، اظهار کرد: با راه اندازی مترو ترافیک‌ و آلودگی‌ کاهش یافته و خواسته شهروندان محقق می‌گردد.
وی با اشاره به نیاز مترو به تملک‌ برخی املاک‌ افزود: سعی داریم برای تسریع اجرای مترو و حل مشکلات نهایت همکاری را با شهرداری و مترو داشته باشیم که این بازدید ها نیز در همین راستا است.

وی تصریح کرد: امروز اجرای پروژه‌هایی مثل روگذر و زیرگذر کم‌ است اما هزینه احداث هر ایستگاه مترو معادل اجرای بیش از اجرای ۱۱ روگذر هزینه‌بر است و برای هر یک‌کیلومتر اجرای تونل خط ۲ مترو ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود که در تلاش هستیم‌ تا مشکلات مترو رفع شود.

به گزارش نهال امید به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تبریز، وی اضافه کرد: گاهی آنچنان که باید به مترو توجه نشده است و در زمینه اطلاع‌رسانی باید تلاش کرد اما ما شاهد کاری جهادی در مترو هستیم‌که قابل تقدیر است.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا