اجرای طرح جهش تولید دیمزارها در شهرستان جلفا
اجرای طرح جهش تولید دیمزارها در شهرستان جلفا

 مدیر جهادکشاورزی شهرستان جلفا از اجرای طرح جهش تولید دیمزارها در شهرستان جلفا خبر داد. رضا عباسی با اعلام این مطلب اظهار کرد: در پی تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت جهاد کشاورزی برای جهش تولید در دیمزارهای کشور، به دلیل اهمیت افزایش تولید گندم در راستای تداوم خودکفایی در زمینه گندم، […]

 مدیر جهادکشاورزی شهرستان جلفا از اجرای طرح جهش تولید دیمزارها در شهرستان جلفا خبر داد.

رضا عباسی با اعلام این مطلب اظهار کرد: در پی تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت جهاد کشاورزی برای جهش تولید در دیمزارهای کشور، به دلیل اهمیت افزایش تولید گندم در راستای تداوم خودکفایی در زمینه گندم، طرح جهش تولید دیمزارها در شهرستان جلفا نیز اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: افزایش تولید در واحد سطح، افزایش بهره وری در تولید محصولات دیم و توسعه کشت گیاهان جایگزین به ویژه نباتات علوفه‌ای، دانه‌های روغنی و گیاهان دارویی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا استفاده حداکثری از آب باران برای تولید محصولات کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: افزایش تولید محصولات زراعی و افزایش درآمد کشاورزان از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، وی تاکید کرد: زارعین شهرستان لازم است با رعایت تاریخ کشت، استفاده از بذور اصلاح شده و بوجاری شده، تغذیه مناسب مزارع با استفاده از کودهای ازته و فسفاته را همزمان در مرحله کشت انجام دهند تا عملکرد محصول در مزارع ارتقا یابد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا