آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری آذربایجان‌شرقی
آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری آذربایجان‌شرقی

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری آذربایجان شرقی از آغاز خدمات‌رسانی به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان خبر داد. جعفر احمدی شالی با اعلام این خبر افزود: صندوق پژوهش و فناوری استان وظیفه تأمین مالی زیست‌بوم فناوری، کارآفرینان و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور را بر عهده دارد. وی ادامه داد: کمک به تجاری‌سازی دستاوردهای فناوری، ایجاد زمینه […]

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری آذربایجان شرقی از آغاز خدمات‌رسانی به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان خبر داد.

جعفر احمدی شالی با اعلام این خبر افزود: صندوق پژوهش و فناوری استان وظیفه تأمین مالی زیست‌بوم فناوری، کارآفرینان و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: کمک به تجاری‌سازی دستاوردهای فناوری، ایجاد زمینه مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در حوزه فناوری و نوآوری، تسریع فرآیند تبدیل ایده به ثروت و جلوگیری از بروکراسی و جبران عدم تمایل نهادهای مالی سنتی برای تأمین مالی حوزه‌های فناوری و نوآوری به دلیل ریسک بالا اصلی‌ترین اهداف تاسیس این صندوق است.

وی افزود: جذب و هدایت منابع مالی، صدور انواع ضمانت‌نامه، ارائه‌ی تسهیلات، سرمایه‌گذاری خطرپذیر، همکاری با مؤسسات و نهادهای داخلی و خارجی، اخذ و اعطای کارگزاری‌ها، عاملیت و مدیریت منابع مالی، اجرای خدمات ارزیابی و نظارت و امکان‌سنجی طرح در کسب‌وکار، ارائه‌ی خدمات توسعه‌ی بازار و تجاری‌سازی و ایجاد توسعه و بهره‌برداری از ابزارهای تأمین مالی از خدمات قابل‌ارائه در این صندوق محسوب ‌می‌شود.

احمدی شالی اظهار کرد: صندوق استان در سال جاری بر اساس ماده ۱۰۰ برنامه سوم و پس‌ازآن در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه اقتصادی کشور و ماده ۴۴ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با مشارکت ۴۰ درصد بخش دولتی و ۶۰ درصد بخش خصوصی رسماً فعالیت خود را پس از اخذ مجوز از دبیرخانه کارگروه صندوق و پژوهش و فناوری رسمی از اول شهریورماه فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه این صندوق با ارائه‌ی خدمات تأمین مالی برای شرکت‌های نوپا، فناور، شتاب‌دهنده‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به دنبال تسهیل در فعالیت‌های پژوهشی علمی و فناورانه است گفت: به متقاضیان تسهیلات متنوعی از جمله نمونه‌سازی، قبل از تولید صنعت، سرمایه در گردش، لیزینگ و استصناع و تأمین محل کار پرداخت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این صندوق عاملیت و کارگزاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، پارک علم و فناوری، دانشگاه‌ها و سایر نهادها و سازمان‌ها را بر عهده خواهد داشت و دوره‌های آموزشی، توانمندسازی، توسعه بازار و مشاوره برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور از جمله ماموریت‌های این صندوق است.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری آذربایجان شرقی یادآور شد: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، دانشگاه تبریز و دانشگاه علوم پزشکی تبریز سهامداران بخش دولتی و شرکت‌های  پزشکان ولیعصر تبریز،  شیمی پژوهش صنعت،  فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاک، صنایع صبح پارلار آسیا و موسسه آموزش عالی سراج سهامداران بخش خصوصی این صندوق هستند.

به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری استان، احمدی شالی در پایان گفت: سرمایه‌ی ثبتی صندوق پژوهش و فناوری  یک صد میلیارد ریال است که برابر مقررات صندوق نوآوری و شکوفایی ۶ الی ۱۲ برابر مقدار تادیه شده آن، خط اعتباری تخصیص خواهد یافت.

انتهای پیام