۴ پارک در منطقه آزاد ارس به بهره برداری می‌رسد
۴ پارک در منطقه آزاد ارس به بهره برداری می‌رسد

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از افتتاح و بهره برداری چهار پارک در نقاط مختلف سطح منطقه آزاد ارس با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال تا پایان سال خبر داد.

به گزارش نهال امید، محسن نریمان با اعلام این خبر گفت: توسعه فضای سبز و اماکن تفریحی جزو مهم‌ترین رویکردهای سازمان منطقه آزاد در حوزه زیباسازی و عمران است که با توجه به طراحی‌های انجام یافته توسط واحد زیباسازی امور شهری سازمان عملیات احداث و بهسازی  چهار پارک در محدوده جلفای ارس با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال توسط سازمان منطقه آزاد ارس انجام می‌شود.

وی در ادامه با اشاره احداث پارک آبشار طبیعت، افزود: پارک آبشار طبیعت در فاز اول با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال و در فضایی به مساحت پنج هزار متر مربع ایجاد شده است که شامل آبشاری بطول ۷۵ متر و دارای آبنمای پرده‌ای و سه استخر با مجموع حجم ۳۲۰ متر مکعب، دسترسی گردشگری، کمپ‌های چادرزنی و آلاچیق در مجاورت آبشار، پلکان سبز یا استایر گاردن پیرامون آبشار است.

وی بیان کرد: در فاز دوم این پارک شامل ایجاد دریاچه مصنوعی در قسمت جنوبی آبشار و احداث پارک عباس میرزا به مساحت ۱۸۲۸۵ متر مربع با کاربری کمپ اسکان و چادرزنی، کافی شاپ، مسیر دوچرخه سواری، گلخانه پارکی و پارکینگ است که طراحی آن توسط واحد زیباسازی انجام شده و به‌زودی عملیات احداث آن اجرا می‌شود.

نریمان با اشاره به احداث پارک شورا نیز یادآور شد: احداث پارک شورا به مساحت ۱٫۲ هکتار با اعتبار ۱٫۵ میلیارد ریال یکی از پروژه‌هایی است که با توجه به فضای جنگلی موجود در آن، عملیات اجرایی آن شامل کاربری دسترسی معابر و احداث مبلمان پارک خواهد بود و تا سه ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان احداث سه پارک دیگر در منطقه آزاد ارس اضافه کرد: به منظور فراهم آوردن محیطی دلپذیرتر برای گذران اوقات فراغت، عملیات اجرایی پارک طراوت و زندگی در ورودی سایت اداری با مساحت ۱٫۶ هکتار با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، مینی پارک ولیعصر با کمپ چادرزنی به مساحت یک هکتار و پارک محلی و کودکان کوی شاهمار با مساحت ۱٫۷ هکتار و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد و شهروندان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، تمامی پارک‌ها دارای کاربری‌های مختلف و چندمنظوره از قبیل پارکینگ، آلاچیق، رستوران و کافی شاپ، محل فراغت، مبلمان، محل بازی کودکان، محل المان‌های پارکی، آبنمای باغ ایرانی، کمپ اسکان، محل تجمع و تئاتر خیابانی، کاربری ویژه غرفه‌های نمایشگاهی و جشنواره‌های فصلی است.

  • منبع خبر : ایسنا