کمیته امداد، نقش موثری در فقرزدایی داشته است
کمیته امداد، نقش موثری در فقرزدایی داشته است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: فعالیت‌های انجام یافته توسط اداره کل کمیته امداد خمینی(ره)، نقش بسیار موثری در فقرزدایی از جامعه داشته و این اقدامات باید پرقدرت‌تر از گذشته همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش نهال امید، محمدرضا پورمحمدی در دیدار مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) استان با وی به مناسبت سالگرد تشکیل این نهاد انقلابی، به اندیشه عمیق بنیانگذار انقلاب اسلامی در تشکیل این نهاد و تعیین راهبرد چندین ساله کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان، عملکرد بسیار مفید و موثری داشته و فعالیت های بسیار خوبی توسط این مجموعه در حال انجام است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و گسترش فقر ناشی از آن، گفت: باید سیاست‌های حمایتی موثری برای جلوگیری از گسترش فقر در جامعه، مطالعه، تدوین و تصویب شود و کمیته امداد می‌تواند در این زمینه نقش آفرینی کند.

وی با بیان این‌که در آموزه‌های دینی ما به دستگیری از محرومان و مستضعفان، تاکید ویژه‌ای شده است، افزود: باید فرهنگ سازی برای تشویق هرچه بیشتر مردم و به خصوص خیران برای حضور پررنگ در کارهای خیر افزایش یابد.استاندار آذربایجان شرقی از فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمینه مسائل اجتماعی نیز قدردانی کرد.

او افزود: هزینه کردن در مسائل اجتماعی به منزله سرمایه گذاری برای آینده جامعه است؛ چرا که احداث هر مدرسه و یا هر مرکز فرهنگی دیگر از بروز مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی در آینده جلوگیری می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان نیز در این دیدار مهم‌ترین اقدامات این نهاد در یک سال گذشته را تشریح کرد و گفت: مفهوم کمیته امداد نیازمند یک بازنگری اساسی است چرا که به عقیده برخی‌ها، کمیته امداد، صندوق صدقاتی بزرگ است در حالی که این مفهوم، تعریف صحیحی نیست.

محمد کلامی ادامه داد: فعالیت‌های ما منحصر به پرداخت مستمری به مددجویان نیست و در مسائلی همچون نشاط اجتماعی و امنیت جامعه نیز برنامه‌های مختلفی را اجرا می‌کنیم.

وی با بیان این‌که بیش از ۷۵ هزار خانواده در سطح استان، تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند، ادامه داد: با لحاظ چندخدمتی بودن برخی خانوارها این عدد به رقمی بالغ بر ۱۱۰ هزار خانواده در سطح استان افزایش یافته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) در بخش دیگری از سخنان خود، برنامه ریزی برای اشتغال‌زایی و خودکفایی مددجویان را اصلی‌ترین اولویت این اداره کل در سال آتی قلمداد کرد و افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، با اجرای ده‌ها طرح اشتغال‌زایی بیش از ۹ هزار خانواده در سال ۹۹ به صورت کامل، خودکفا می‌شوند.

روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی