۱۳ آبان، روز استکبارستیزی و تقابل با جبهه کفر است
۱۳ آبان، روز استکبارستیزی و تقابل با جبهه کفر است

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان آذربایجان شرقی با بیان این‌که ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی و تقابل با جبهه کفر است، گفت: امروز اگر آموزه‌هایی علیه استکبار برجسته می‌شود، تبلور آن در ۱۳ آبان شکل گرفته است. مسلم اورنگی، اظهار کرد: روز ۱۳ آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور […]

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان آذربایجان شرقی با بیان این‌که ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی و تقابل با جبهه کفر است، گفت: امروز اگر آموزه‌هایی علیه استکبار برجسته می‌شود، تبلور آن در ۱۳ آبان شکل گرفته است.

مسلم اورنگی، اظهار کرد: روز ۱۳ آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

وی اضافه کرد: تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، روز دانش‌آموز در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی‌توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی‌تر دانست، چراکه هر کدام در دوره وقوع تاثیرگذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.

 رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان با بیان این‌که یادآوری روزهای خداوند در قرآن کریم مورد سفارش واقع شده است، گفت: این ایام الله سرمایه بوده و دشمن برای متوقف کردن مسیر نورانی انقلاب اسلامی در درازمدت برنامه ریزی کرده است.

وی با تاکید بر اهمیت گرامیداشت ۱۳ آبان، خاطرنشان کرد: همه باید این روز را مثل سال‌های گذشته گرامی داشته و این روز برای نسل‌های جدید تبیین و ترویج شود.

وی با بیان این‌که امروز به برکت انقلاب و خون شهدا فرمول مقاومت یک فرمول جهانی شده است، اضافه کرد: ادبیات زندگی ماهم باید بر مبنای مقاومت باشد؛ امروز دشمنان ما از این فرمول وحشت دارند و تنها راه رهایی از دست دشمنان، مقاومت در مقابل دشمنان است.

اورنگی اضافه کرد: شکست‌های متعدد دشمن توسط مقاومت، آنها را عصبانی کرده و دشمن با برنامه‌های پیچیده درصدد است تا روحیه مقاومت را در هم بشکند؛ بر این اساس موضوع سازش با دشمن که توسط افرادی دنبال می‌شود، باید ناکام بماند.

وی با بیان این‌که امسال باید انزجار خود را پررنگ‌تر از همیشه علیه دشمن پلید اعلام کنیم تا موضوع استکبار ستیزی و حمایت از مظلوم که توسط حضرت امام خمینی(ره) ترسیم شده و مقام معظم رهبری طلایه دار تداوم آن است، ادامه پیدا کند، گفت: دشمنان با تهدیدات خود می‌خواهند شکست‌های خود در منطقه را جبران کنند که با افتخار می‌گوییم ملت ایران در برابر زورگویی آمریکا و اربابانشان ایستاده و تن به سازش نخواهند داد.

  • منبع خبر : ایسنا