۷۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی شناسایی شد
۷۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی شناسایی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان گفت: ۷۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی شناسایی شد.

به گزارش نهال امید، محمدحسین صومی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران که به صورت مجازی برگزار شد با بیان اینکه فقط با ماندن در خانه می‌توانیم کرونا را شکست دهیم، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۴ مورد مثبت به تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی اضافه شد.

وی سپس با اشاره به اینکه شاهد افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان هستیم، ابراز داشت: تاکنون در این استان یک هزار و ۷۶۲ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد نیز ۱۷۷ نفر جان باخته‌اند.

صومی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته متأسفانه ۱۱ نفر دیگر بر اثر ابتلاء به کرونا در استان جان باختند.

وی از بسیج تمام امکانات استان برای درمان مبتلایان به کرونا خبر داد و گفت: ۱۰ هزار تخت در بیمارستان‌ها برای ارائه خدمت داریم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۵۵ تا ۶۰ درصد مبتلایان بهبود یافته اند، گفت: شهرهای سراب، شبستر، مرند، میانه، مراغه، اهر و تبریز آلوده‌ترین مناطق استان به ویروس کرونا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: علائم ویروس کرونا مشابه علائم آنفلوانزا اصلی است که چند ماه گذشته وجود داشت و تفاوت خاصی با هم ندارند. کرونا علائمی همانند تب، سرفه و در صورت وخیم بودن، علائمی مانند تنگی نفس و دردهای عضلانی را نیز در بر می‌گیرد.

دست ندادن و روبوسی نکردن، شست و شوی دست‌ها با آب و صابون، ضد عفونی دست‌ها و به هنگام عطسه و سرفه، جلوی دهان را گرفتن از راه‌های پیشگیری از این بیماری است که همواره به عنوان ۶ گام آداب سرفه و بهداشتی نیز از آن یاد می‌شود.

مهر