۶۰ درصد بهای بلیت‌های راه‌آهن منطقه آذربایجان استرداد شد
۶۰ درصد بهای بلیت‌های راه‌آهن منطقه آذربایجان استرداد شد

مدیرکل راه‌آهن منطقه آذربایجان اعلام کرد: تاکنون ۶۰ درصد بهای بلیت های برگشتی به مشتریان استرداد شده است.

به گزارش نهال امید، شاپور اصلانی روز پنجشنبه در گفت وگویی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و استقبال مردم از عودت دادن بلیت های مسافرتی به خصوص در تعطیلات نوروز، بسیاری از مشتریان اقدام به پس دادن بلیت های خود شده و خواستار پس گرفتن پول های خود شدند که این امر به تدریج در حال انجام است.

وی با بیان اینکه برای دوره طرح نوروزی امسال از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۵ فروردین ۹۹ تعداد ۲۹۲ رام قطار مسافربری برای منطقه آذربایجان پیش‌بینی شده بود، اظهار داشت: اما با توجه به شیوع ویروس کرونا و کنسل شدن بلیت ها این تعداد به ۶۱ رام تقلیل یافت.

اصلانی اعلام کرد: تردد ریلی در منطقه آذربایجان به دلیل شیوع ویروس کرونا نسبت به ماه‌های قبل ۶۰ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در حال حاضر حجم قطارهای که در محدوده راه‌آهن آذربایجان در تردد هستند با ۵۰ درصد ظرفیت به انجام می رسد که این موضوع به دلیل سیاست های دولت مبنی بر کاهش حجم مسافرت ها بوده است.

اصلانی اظهار داشت: تعداد قطارهای ارائه دهنده خدمات مسافری در استان های آذربایجان شرقی و غربی به طور متوسط از ۵ رام قطار به ۲ رام کاهش پیدا کرده و این تعداد نیز با ۵۰ درصد ظرفیت به سوی مقاصد خود حرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: راه آهن منطقه آذربایجان در بخش جابجایی بار هیچ گونه کاهشی نداشته است و تمام قطارهای باری داخلی برقرار بوده است.

وی با اشاره به بسته بودن مرز رازی در آذربایجان غربی در فاصله روزهای چهارم تا ۱۰ اسفند ۹۸ از طرف ترکیه، گفت: در این مدت ورود بار خارجی وجود نداشت و از آن تاریخ به بعد مجددا” مسیر بازگشایی شده است.

ارصلانی از افزایش ۲۵۰ درصدی جابجایی بار توسط راه‌آهن آذربایجان در سال گذشته خبر داد و افزود: پارسال به طور میانگین روزانه ۱۵۰ واگن بار توسط راه آهن منطقه جابجا شد که تلاش می‌کنیم این میزان را در سال جاری به ۲۰۰ واگن در روز برسد.

ایرنا