۵۷ تشکل محیط زیستی و منابع طبیعی در آذربایجان‌شرقی فعالیت می‌کنند
۵۷ تشکل محیط زیستی و منابع طبیعی در آذربایجان‌شرقی فعالیت می‌کنند

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از فعالیت ۵۷ تشکل محیط زیستی و منابع طبیعی در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۳ تشکل دارای مجوز از وزارت کشور هستند.

به گزارش نهال امید، حمید قاسمی روز سه شنبه در بازدید از پناهگاه زیست محیطی یاشیل میشو مرند اظهار کرد: فعالیت تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی موجب تغییر و تحول سیمای محیط زیست و بهره‌گیری از ظرفیت‌های داوطلبانه در حوزه محیط زیست استان می‌شود.

دبیر تشکل زیست محیطی یاشیل میشو شبستر نیز در این بازدید با ارائه گزارش از اهم فعالیت‌های انجام شده، پیشنهادات و اهداف تشکل بخشی از مشکلات و نیازهای ترابری و حفاظتی این تشکل مردم نهاد را تشریح کرد.

عباس عادلی نیا افزود: بهره‌گیری از ظرفیت‌ها در راستای اجرای برنامه‌های حفاظت و مدیریت مناطق چهارگانه محیط زیست و گونه‌های در معرض تهدید از جمله مهم‌ترین اهداف تشکیل تشکل زیست محیطی یاشیل میشو است.

موافقت با موارد مطروحه تشکل زیست محیطی یاشیل میشو از جمله طرح ایجاد سایت نگهداری، تکثیر و رها سازی کل و بز در پناهگاه یاشیل میشو، برنامه درخت کاری و بازدید میدانی از منطقه یاشیل میشو از جمله دیگر برنامه‌های مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی در این بازدید بود.