۵۴ درصد زندانیان آذربایجان شرقی در مرخصی هستند
۵۴ درصد زندانیان آذربایجان شرقی در مرخصی هستند

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: ۵۴ درصد زندانیان استان در مرخصی هستند که ۲۰ درصد از این زندانیان مشمول مرخصی پایان حبس شده و به زندان باز نخواهند گشت.

به گزارش نهال امید، موسی خلیل الهی در جلسه هم اندیشی جشن گلریزان غیرحضوری سال ۱۳۹۹ استان، با اشاره به برگزاری باشکوه جشن گلریزان حضوری در سال‌های گذشته در تبریز، اظهار کرد: با توجه به این‌که تجمّعات از مراکز شیوع ویروس کرونا بوده و زندان نیز جزو مکان‌های پرتجمّع است، با اعطای مرخصی و آزادی مشروط زندانیان از این تجمّع کاسته شده اما آزادی زندانیان جرایم غیرعمد با برگزاری جشن گلریزان و تأمین هزینه آزادسازی فراهم می‌شود.

وی همچنین بر اتخاذ تمهیدات در راستای برگزاری باشکوه جشن گلریزان غیرحضوری امسال تأکید کرد و خیّران استانی را دعوت کرد تا همچون سال‌های گذشته با خیر و احسان خود موجبات آزادی زندانیان را فراهم آورند.

مدیر ستاد دیه استان نیز در این جلسه، ضمن تشریح عملکرد ستاد دیه استان، به آزادی ۴۲۲ نفر از زندانیان غیرعمد و محکومین مالی در سال گذشته اشاره و مبلغ بدهی کل این تعداد را ۱۲۹ میلیارد تومان اعلام کرد.

رسول تقی پور با اشاره به این که در حال حاضر ۳۳۰ زندانی غیرعمد و محکومان مالی در زندان‌های استان هستند، گفت: بدهی این تعداد بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان است.

در این جلسه دادستان مرکز استان به عنوان نایب رئیس ستاد دیه استان منصوب شد.به گزارش روابط عمومی دادگستری استان، افزود: آذربایجان شرقی از نظر تعداد زندانیان جرایم غیرعمد در کشور به تناسب جمعیت در رتبه دوم قرار دارد.