۴ هزار و ۸۴۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در آذربایجان‌شرقی ساخته می‌شود
۴ هزار و ۸۴۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در آذربایجان‌شرقی ساخته می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: ۴ هزار و ۸۴۰ واحد در طرح اقدام ملی مسکن در ۵۷ شهر زیر ۱۰۰ هزار نفر استان احداث می‌شود.

به گزارش نهال امید، حافظ باباپور در جلسه طرح اقدام ملی مسکن با محوریت آغاز عملیات ساخت و احداث واحدهای مسکونی در استان و شهرستان ها با بیان اینکه اولویت اصلی بنیاد مسکن در سال جهش تولید اجرای این طرح در این شهرهاست، افزود: این طرح همزمان با سراسر کشور در این استان نیز با همکاری اداره کل راه و شهرسازی اجرا می شود.

وی اظهار داشت: سهمیه اولیه استان در طرح اقدام ملی مسکن در ۱۸ شهر به تعداد یک هزار و ۳۵۹ واحد است که با برنامه مدون بنیاد مسکن و راه شهرسازی استان و با تعامل و همکاری یکدیگر عملیات اجرایی آن شروع می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه در سال جهش تولید با مدیریت صحیح و هدفمند برای رسیدن به اهداف و برنامه های اساسی راه و شهرسازی اقدامات لازم انجام می شود، گفت: طرح اقدام ملی مسکن شامل تامین زمین، عقد قرارداد،  پیگیری احداث واحدهای مسکونی و واگذاری آن به مردم است و این کارها در اولویت برنامه های این اداره کل قرار دارد.

ابوالقاسم سلطانی، افزود: بخشی از اراضی مورد نظر در شهرهای مورد هدف برای احداث واحدهای یاد شده در حال تخصیص و واگذاری آن به عوامل اجرایی سازندگان است.

وی اظهار داشت: امید است در این استان نسبت به دیگر استان ها عملیات اجرایی ساخت و احداث واحدها با تخصیص و تامین اعتبارات بانک ها و آورده های مردمی به زودی آغاز شود.

سلطانی، با اشاره به اینکه تسهیلات درنظر گرفته شده در حوزه احداث مسکن برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن طبق تصمیمات دولت ۷۵ و حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان است، ادامه داد: بدون شک با انجام چنین طرح هایی در استان و شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت علاوه بر ایجاد اشتغال در بخش های مختلف و رفع محرومیت، جهش تولید در استان محقق می شود.

در این جلسه معاونان، مدیران و کارشناسان در زمینه اجرای بهتر این طرح در استان و شهرستانها نظرات خود را اعلام کرده و مقرر شد که در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و واگذاری اراضی برای احداث طرح اقدام ملی مسکن در قالب گروههای ساخت ۳ تا ۵ نفری مشروط بر تصویب موضوع در شورای مسکن استان انجام تا روند اجرایی طرح تسریع شود.

همچنین برای کاهش هزینه های ساخت و عدم نیاز به هزینه کرد، قیمت گذاری اراضی پیشنهاد شد تا در صورت تصویب در شورای مسکن استان واگذاری در قالب ۹۹ ساله صورت گیرد تا سهم آورده نقدی اعضا کاهش یابد.

  • منبع خبر : ایرنا