۴۰ درصد از واحدهای مسکن روستایی اسکو مقاوم‌سازی شد
۴۰ درصد از واحدهای مسکن روستایی اسکو مقاوم‌سازی شد

مدیر بنیاد مسکن اسکو گفت: ۴۰ درصد از واحدهای مسکن روستایی این شهرستان مقاوم‌سازی شده که نسبت به میانگین استانی ۱۰ درصد پایین‌تر است.

به گزارش نهال امید، حامد احمدپور، افزود: بنیاد مسکن، پیگیری تسهیلات بهسازی و نوسازی مساکن روستایی و بهرمندی مردم از تسهیلات این بخش را در اولویت برنامه خود قرار داده است.

وی با اشاره به خطرات زلزله های احتمالی به ویژه برای خانه های قدیمی و کم دوام، اظهار داشت: مقاوم سازی خانه های روستایی و کم دوام نقش بسزایی در کاهش تلفات و خسارت های ناشی از وقوع زلزله می شود.

وی اظهار  کرد: در زمان کنونی در ۳۵ روستای شهرستان اسکو، مرحله اول طرح هادی عملیاتی شده و تلاش می شود مرحله دوم این طرح در روستاهای هدف گردشگری اجرا شود.

احمدپور، سنددار کردن خانه های روستایی را از اقدامات این بنیاد برای کاهش مشکلات روستاییان جهت اخذ تسهیلات مقاوم سازی اعلام کرد و ادامه داد: در این راستا ۷ هزار و ۶۰۰ جلد سند برای واحدهای مسکونی این شهرستان صادر شده است.

وی با اشاره به شعار امسال به عنوان جهش تولید، یادآوری کرد: توسعه شهرستان و بویژه روستاها باید با در نظر گرفتن تمام ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی انجام شود و برای تحقق آن برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت فکری نخبگان فکری و ابزاری ضروری است.

شهرستان اسکو با جمعیت ۱۰۰ هزار نفری در فاصله ۶۰ کیلومتری غرب مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

  • منبع خبر : ایرنا