۱۴شرکت و واحدصنعتی آذربایجان‌شرقی وارد بورس می‌شوند
۱۴شرکت و واحدصنعتی آذربایجان‌شرقی وارد بورس می‌شوند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه یکی از مهمترین راهکارهای تامین مالی صنایع، بورس است، گفت: بر اساس برنامه ریزی ها، امسال ۱۴ شرکت و واحد صنعتی، بورسی خواهند شد که در این زمینه شفاف‌سازی و آموزش به صنایع لازم است.

به گزارش نهال امید،حبیب امین زاده در سومین جلسه شورای نهادهای هم خانواده وزارت صنعت، معدن و تجارت در آذربایجان شرقی با اعلام این خبر افزود: اطلاعات دقیق و فنی منتشر شده از سوی سازمان زمین شناسی منجر به معدن کاری و فرآوری صنایع معدنی موفق می شود، این سازمان بازوی علمی و فنی معادن است.

وی اظهار کرد: محدوده های معدنی امید بخش معرفی شده از سوی سازمان زمین شناسی قابلیت سرمایه گذاری را دارند.

امین زاده خواستار همکاری های علمی دانشگاهیان با این سازمان شد و ادامه داد: کمیته تحقیقاتی معدنی استان می تواند با همکاری دانشگاه های معتبر آذربایجان شرقی و سازمان زمین شناسی منجر به موفقیت های علمی و مطالعات معدنی شود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در معادن و صنایع معدنی به ویژه در سال جهش تولید اظهار کرد: برخی سودجویان مدتهاست که بخاطر عدم توانایی فنی و مالی قادر به بهره برداری از معدن نیستند؛ در برخی از مقاطع زمانی اقدام به نقل و انتقال معادن امید بخش و مستعد به قیمت های گزاف می شود که به شدت با این پدیده برخورد خواهد شد.

آهک هیدراته اهر یک از بزرگترین طرح های صنعتی آذربایجان شرقی امسال به بهره برداری می رسد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی همچنین گفت : آهک هیدراته اهر یکی از ۵ پروژه صنعتی بزرگ استانی است که شهریور امسال به بهره برداری می رسد .

امین زاده افزود : این طرح با اشتغالزایی ۱۰۰ نفر در حالی شهریور ماه امسال به بهره برداری می رسد که با راه اندازی آن آهک مورد نیاز کارخانجات تغلیظ مس سونگون تضمین خواهد شد.

سومین جلسه شورای هم خانواده وزارت صمت در استان به میزبانی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمالغرب کشور برگزار شد.

در این جلسه مدیران و کارشناسازان این سازمان از اقدامات صورت گرفته، اهداف و محورهای عملیاتی آن با رویکرد تولید و حفظ ثروت گزارش ارایه کردند.

  • منبع خبر : ایرنا