۱۲۳ مورد از تخلفات حمل و نقل جاده‌ای در آذربایجان‌شرقی رسیدگی شد
۱۲۳ مورد از تخلفات حمل و نقل جاده‌ای در آذربایجان‌شرقی رسیدگی شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به نظارت دقیق این مجموعه بر حمل و نقل گفت: در نیمه نخست امسال بر ۱۲۳ مورد از تخلفات حمل و نقل جاده‌ای استان رسیدگی شد.

به گزارش نهال امید، اورجعلی علیزاده،افزود: این تخلفات در کمیسیون های رسیدگی به تخلفات حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان رسیدگی و احکام لازم صادر شد.

وی اظهار داشت: در این مدت در قالب ۶ جلسه کمیسیون ماده ۱۱ (رسیدگی به تخلفات رانندگان) به ۴۹ پرونده و در ۷ جلسه کمیسیون ماده ۱۲ به ۵۴ تخلف موسسات و شرکت های حمل و نقل بار و مسافر رسیدگی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: احکام صادره کمیسیون های رسیدگی به تخلفات رانندگان و شرکت های حمل و نقل بار و مسافر ۵ مورد تذکر کتبی، ۳ مورد لغو خدمات شرکت یا موسسه و جریمه نقدی است.

علیزاده، ادامه داد: مهم ترین موارد تخلف رسیدگی شده مربوط به فقدان تجهیزات ایمنی خودرو، اضافه تناژ، حمل بار تجاری در اتوبوس، شکوائیه راننده، تخلف در حمل محموله ترافیکی و فقدان بارنامه است.

وی یادآوری کرد: فعالیت این کمیسیون ها در راستای سالم سازی چرخه حمل و نقل، ارتقای کیفیت ارائه خدمات حمل و نقل کالا و مسافر و ارتقای ایمنی تردد ناوگان حمل و نقل عمومی است.

در آذربایجان شرقی ۲۸۳ شرکت و موسسه حمل و نقل کالا، ۱۲۰ شرکت و موسسه حمل و نقل مسافری، ۶۳ شرکت حمل و نقل بین المللی فعال کالا، ۶ شرکت حمل و نقل مسافری برون مرزی و ۵ مرکز معاینه خودروهای سنگین با ۶ خط کنترل فعالیت می کنند.

ناوگان حمل و نقل باری استان دارای ۴۳ هزار و ۸۴۲ خودرو با میانگین متوسط ۱۷ سال است.

در این استان ۹۶۷ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس سواری در امر جابجایی مسافر فعالیت می کنند که از این تعداد ۶۲۴ دستگاه اتوبوس است.

  • منبع خبر : ایرنا