گسست و شکاف بین نسلی، خانواده‌ها را تهدید می‌کند
گسست و شکاف بین نسلی، خانواده‌ها را تهدید می‌کند

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه گسست و شکاف بین نسلی، خانواده‌های ما را تهدید می‌کند، افزود: اعضای شورای آموزش و پرورش باید برای چنین موضوعاتی، راهکار ارائه کرده و گفتمان نسل‌های مختلف جامعه را به یکدیگر نزدیک‌تر کنند.

به گزارش نهال امید، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، با بیان اینکه مقوله آموزش و پرورش، رسالتی بزرگ و خطیر است، گفت: فعالان این حوزه، اصلی‌ترین نقش را در تربیت صحیح و آموزش بی‌نقص فرزندان جامعه عهده‌دار هستند.

وی با قدردانی از عملکرد متولیان حوزه آموزش و پرورش استان به دلیل کسب رتبه نخست در ارزیابی‌های کشوری وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: تمام دستگاه‌های مسئول با قدرت و دقت باید به انجام وظایف خود پرداخته و از رفع ایرادها و برخی نواقص غافل نشوند.

وی با اشاره به نقش مهم دستگاه تعلیم و تربیت در مدیریت و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، افزود: تولید کیت‌های تشخیص کرونا، دستگاه‌های ونتیلاتور و دستاوردهایی از این دست، حاکی از آموزش صحیح متخصصان داخلی توسط دلسوزان نظام آموزش کشور است.

پورمحمدی بر اهمیت نقش آموزش و پرورش در تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری نسل جدید تاکید کرد و ادامه داد: آموزش و تربیت صحیح، معضلات و مشکلات اجتماعی را به کمترین میزان ممکن کاهش می‌دهد، چرا که افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی در یک جامعه، دلیلی بر ضعف و نقص دستگاه آموزشی و نهادهای فرهنگی است.

وی، خواستار توجه دستگاه‌های مسئول به آموزش‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی برای اقشار مختلف مردم شد و گفت: توجه ریشه‌ای به این موضوعات، باعث آشنایی مردم با حقوق خود می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت نقش نظام آموزشی در تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری اجتماعی، گفت: هرگونه هزینه‌کرد در این زمینه، سرمایه‌گذاری برای کاهش مشکلات مختلف در کشور است.

استاندار آذربایجان شرقی با پیشنهاد برگزاری حضوری برخی برنامه‌های اوقات فراغت توسط آموزش و پرورش در شرایط کنونی مخالفت کرد و گفت: تلاش برای حفظ مردم از گرفتار شدن به بیماری، اصلی‌ترین اولویت ماست و تا عادی شدن نسبی شرایط، از چنین اقداماتی پرهیز شود.

بیش از ۷۷۰ هزار دانش آموز و نوآموز از مهر ماه راهی کلاس‌های درس می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: بر اساس ارزیابی‌های سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت آموزش و پرورش در دو بخش‌ شاخص‌های عمومی و اختصاصی، اداره کل آموزش و پرورش استان توانست رتبه نخست ملی در سال‌های ۹۷ و ۹۸ را کسب کند.

جعفر پاشایی همچنین درخصوص به زمان دقیق بازگشایی مدارس در استان، گفت: از ابتدای مهر ماه سال جاری بیش از ۷۷۰ هزار دانش آموز و نوآموز راهی کلاس‌های درس می‌شوند.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، سایر اعضای جلسه نیز به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در موضوعات مختلف حوزه آموزش و پرورش پرداختند و مقرر شد هیچ برنامه‌ فیزیکی و حضوری تحت عنوان اوقات فراغت برگزار نشود.

  • منبع خبر : ایسنا