کمبود ۵۰ هزار نفر نیروی انسانی در آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی
کمبود ۵۰ هزار نفر نیروی انسانی در آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با تقدیر از تلاش معلمان استان در روزهای کرونایی برای تعطیل نشدن درس و مشق دانش آموزان گفت: ۵۰ هزار نفر کمبود نیروی انسانی داریم.

به گزارش نهال امید، جعفر پاشایی در جلسه مجازی با معلمان منتخب شهرستان هشترود، با اشاره به برنامه احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی برای فرهنگیان در شهر جدید سهند، اظهار کرد: در بودجه سال ۹۹ طرح رتبه بندی معلمان و افزایش ۱۵ درصدی احکام فرهنگیان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در ایام کرونایی که مدارس تعطیل بود همکاران آموزش و پرورش استان، با تلاش شبانه روزی و برگزاری کلاس‌های مجازی آموزش را تعطیل نکردند و جاهایی که به اینترنت وصل نبود و یا اولیا دانش آموزان با فضای مجازی آشنایی نداشتند، یک هزار و ۷۰۰ نفر همکار فرهنگی در قالب معلم یار به ۲۶ هزار دانش آموز خدمات تحصیلی ارائه دادند که این آموزش‌ها تا پایان سال ادامه دارد.

وی همچنین به برگزاری امتحانات پایه دوازدهم به صورت حضوری اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که دستگاه آموزش و پرورش استان بهترین عملکرد را در حوزه‌های مختلف آموزشی در سطح کشور در روزهای کرونایی دارد، نباید در نوع برنامه‌ریزی شاهد نارسایی بوده و همکاران ما باید مانند همیشه در عرصه تعلیم و تربیت به صورت جهادی عمل کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش هشترود نیز در این جلسه گفت: تولید محتوای آموزشی که اثر بخشی زیادی در امر آموزش مجازی دارد نتیجه تلاش همکاران فرهنگی هشترودی است که امروز به صورت بخشنامه از طرف اداره کل به تمامی ادارات آموزش و پرورش استان ارسال شده و در کل استان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بهمن اقدمی اضافه کرد: بهسازی سرویس‌های بهداشتی مناطق روستایی شهرستان هشترود تأمین اعتبار شده و در سال جدید تحصیلی ساماندهی خواهد شد.

در این جلسه از معلمان برتر هشترودی با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.