کشف بیش از ۲۷ هزار عدد دستکش احتکاری در تبریز
کشف بیش از ۲۷ هزار عدد دستکش احتکاری در تبریز

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از کشف ۲۷ هزار و ۶۰۰ عدد دستکش بهداشتی و مقادیر زیادی سایر اقلام بهداشتی احتکار شده در شهرستان تبریز خبر داد.

به گزارش نهال امید،سردار حسین عبدی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در پی دریافت خبری مبنی بر احتکار لوازم بهداشتی در شهرستان تبریز، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی اظهار کرد: ماموران اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی با تحقیقات و بررسی‌های نامحسوس از صحت موضوع اطمینان یافته و محل احتکار لوازم بهداشتی در شهر تبریز شناسایی شد.

وی اضافه کرد: ماموران پس از هماهنگی قضائی به محل‌ مورد نظر اعزام و در بازرسی از انبار، منزل و مغازه متهم ۲۷ هزار و ۶۰۰ عدد دستکش بهداشتی از نوع لاتکس، ۱۷ بطری الکل ۵۰۰ سی سی، ۲۴ عدد مواد ضدعفونی کننده ۶۰سی سی، ۴۹ لیتر مواد ضدعفونی کننده، یک و نیم لیتر اتانول ۷۰ درصد و مقدار پنج لیتر اسپری ضدعفونی کننده احتکار شده را کشف کردند.

کشف البسه قاچاق در شهرستان جلفا

فرمانده انتظامی جلفا نیز از توقیف یک دستگاه اتوبوس و کشف بیش از یک هزار ثوب البسه قاچاق و تجهیزات کوهنوردی به ارزش یک میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ یداله جهان آراء  اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه اتوبوس مسافربری مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از اتوبوس توقیف شده، یک هزار ثوب البسه و مقادیر زیادی تجهیزات کوهنوردی قاچاق کشف شد که برابر اعلام کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه یک میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان جلفا با اشاره به این‌که در این راستا یک دستگاه خودرو توقیف و یک متهم دستگیر شد، تشریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مرجع قضائی شد.

  • منبع خبر : ایرنا