پویایی و توانمندسازی مناطق کم برخوردار اولویت مدیریت شهری است
پویایی و توانمندسازی مناطق کم برخوردار اولویت مدیریت شهری است

شهردار تبریز گفت: مناطق کم‌برخوردار شهر کانون اصلی اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی شهرداری برای پویائی، توانمندسازی و ساماندهی این محلات است.

به گزارش نهال امید، ایرج شهین باهر در بازدید از پروژه‌های عمرانی و مسیرگشایی‌های جدید در حوزه شهرداری منطقه یک، اظهار کرد: ایجاد بستر مناسب برای دسترسی سریع به اکثر نقاط شهر، مدیریت بحران، پویائی مناطق کم‌برخوردار و تقویت بخشهای اقتصادی و فرهنگی این محلات در دستور کار مدیریت شهری است.

وی ادامه داد: بخش اعظمی از این فعالیت‌ها بستگی به مشارکت و همیاری شهروندان و ساکنین منطقه دارد که می‌تواند در اجرای سریع این برنامه‌ها در محلات کم برخوردار حائز اهمیت باشد.

وی، اجرای پروژه‌های زیرساختی را لازمه توسعه یافتگی شهر دانسته و خاطرنشان کرد: توسعه، فرآیند و جریانی رو به تکامل و با توجه به فرهنگ و نیازهای مادی و معنوی جامعه است که باید با جدیت و حساسیت ویژه‌ای در راستای آسایش و رفاه شهروندان در زمان حال و آینده، زمینه‌های رشد، تکامل، مدرنیزه شدن، گسترش و پیشرفت جامعه را فراهم کند.

شهردار تبریز تاکید کرد: در این شرایط اجرای پروژه‌های زیرساختی و بنیادی شهری می‌تواند بر این مهم دوام و قوام داده و در پایدارسازی شهری و توسعه یافتگی بیش از پیش آن مؤثر باشد.

شهین باهر امروز از پروژه ۱/۵ کیلومتری کانال هدایت آب‌های سطحی بالادست عینالی به خیابان انقلاب، پروژه‌های مسیرگشائی قوشخانه، ملازینال و وضعیت اجرای فضای سبز در تپه امیر بازدید و دستورات لازم را جهت تسریع در اجرای پروژه‌ها و تملک مسیرگشایی‌ها صادر کرد.

روابط عمومی شهرداری تبریز