پل‌های تاریخی خداآفرین مرمت می‌شود
پل‌های تاریخی خداآفرین مرمت می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از مرمت پل‌های تاریخی خداآفرین با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی و آب منطقه‌ای استان خبر داد.

به گزارش نهال امید، احمد حمزه زاده در دیدار با مدیرعامل آب منطقه‌ای استان، با اشاره به این‌که مرمت اضطراری پل‌های تاریخی خداآفرین به‌صورت مشترک در دستور کار این دو مجموعه قرار گرفته است، افزود: در خصوص مرمت پل‌های خداآفرین با توجه به تفاهم‌نامه‌ مشترک مابین این اداره کل و آب منطقه‌ای استان در آینده‌ای نزدیک شاهد اتمام مطالعات فنی و مرمتی پل‌ها توسط کارشناسان خواهیم بود.

وی ادامه داد: پس از اتمام مطالعات، نحوه انحراف آب رودخانه و نحوه تخصصی مرمت پل‌ها به منظور آغاز عملیات اجرایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حمزه‌زاده در خصوص ایجاد موزه آب در تبریز نیز، اظهار کرد: با توجه به وجود اشیای واجد ارزش مربوط به حوزه آب و آب‌رسانی در استان، اداره کل میراث‌فرهنگی و آب منطقه‌ای استان در راستای مکان‌یابی و راه‌اندازی موزه آب را در برنامه اقدامات را آغاز کرده‌ است.

به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، وی با اشاره به اهمیت آیین‌های سنتی مربوط به آب و بهره‌برداری از آن در استان، گفت: با توجه به قدمت اجرای آیین‌های سنتی مربوط به آب و نحوه بهره‌برداری از آن در استان، این اداره کل با همکاری آب منطقه‌ای، ثبت معنوی آیین‌های سنتی مربوط به آب، مالکیت و نحوه بهره‌برداری از آن به عنوان میراث ناملموس را در دستور کار قرار داده است.

  • منبع خبر : ایسنا