پلمب ۵۲ واحد غیربهداشتی در آذربایجان شرقی طی سال ۹۸
پلمب ۵۲ واحد غیربهداشتی در آذربایجان شرقی طی سال ۹۸

مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی از پلمب 52 واحد غیربهداشتی در استان در طول سال 98 خبر داد.

به گزارش نهال امید، امیر حسین بهداد با اعلام این خبر افزود: طی بازدیدهای مستمر اکیپ‌های نظارتی اداره کل دامپزشکی استان از واحدهای تولیدی و عرضه فرآورده‌های خام دامی، در طول سال ۹۸ در مجموع ۳۴۹ پرونده از تخلفات بهداشتی مراکز تولید وعرضه توسط واحد حقوقی تنظیم و به مراجع قضایی ارجاع داده شد که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ افزایش ۳۶ درصدی داشته است.

وی در ادامه بر اهمیت گزارش‌های مردمی در زمینه تخلفات بهداشتی تاکید کرد و افزود: در راستای مبارزه با عرضه غیر بهداشتی و غیرمجاز فرآورده‌های خام دامی و برخورد قانونی با متخلفان بهداشتی گزارش‌های مردمی و همکاری شهروندان بسیار به ما کمک کرده است، از این رو آگاهی و همکاری مردم با دستگاه‌های متولی امر بهداشت می‌تواند موجب ارتقای بیش از پیش سلامت عمومی جامعه شود.

وی افزود: مسئولان ارشد استانی، نیروهای محترم انتظامی و دستگاه قضایی و همچنین دادستان‌های محترم شهرستان‌ها، همکاری‌های لازم را با مجموعه دامپزشکی انجام می‌دهند تا در رسیدگی به پرونده‌های تخلف بهداشتی تسریع شده و برخورد قاطعی با برهم زنندگان امنیت بهداشتی و غذایی مردم شریف استان انجام شود.

مدیر کل دامپزشکی استان بر تداوم نظارت‌های بهداشتی در ایام مختلف سال تاکید کرد و افزود: متخلفان بهداشتی بدانند که در راستای اجرای قانون، بازرسان این اداره بدون هیچ اغماضی با کوچکترین تخلف بهداشتی که سلامت مردم استان را به مخاطره بیاندازد برخورد خواهند کرد.

وی تاکید کرد: مردم عزیز استان نیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را با شماره تماس ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۰۰۷۷۹۹ اداره کل دامپزشکی استان در میان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی