وقوع ۶۰ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع آذربایجان‌شرقی
وقوع ۶۰ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع آذربایجان‌شرقی

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: در سال گذشته ۶۰ مورد آتش‌سوزی در اثر بی احتیاطی مردم در سطح جنگل‌ها و مراتع استان روی داده است.

به گزارش نهال امید، حمید قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در تبریز افزود: برای پیشگیری از آتش سوزی و جلوگیری از روشن کردن آتش در عرصه‌های منابع طبیعی، تفرجگاه‌ها و کانون‌های بحران به آتش در سطح منطقه حفاظت شده ارسباران از جمله شهرستان‌های خداآفرین، ورزقان، اهر و کلیبر ۶۰ بنر هشدار دهنده از سوی این اداره کل نصب شده است.

وی اظهار داشت: این کار با هدف بالا بردن فرهنگ و آگاهی عمومی در حفاظت از جنگل‌ها، مراتع و پوشش گیاهی و ایجاد حساسیت در بین مردم برای پیشگیری از وقوع آتش سوزی در این مناطق است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آموزش عمومی در مقاطع مختلف سنی و شغلی میسر می‌شود، گفت: آتش سوزی‌های عمدی و غیرعمدی جنگل‌ها از چالش‌های مهم محیط زیست و منابع طبیعی است که می‌توان با آموزش و آگاهی با شیوه‌های مختلف از جمله رسانه‌ای و سمعی و بصری این چالش را کمتر کرد.

قاسمی، با اشاره به نقش پررنگ رسانه‌ها در تأثیر گذاری و مدیریت افکار عمومی جامعه ادامه داد: همکاری اصحاب و فعالان رسانه‌های استان با این اداره کل برای آگاه سازی مردم از اهمیت جنگل‌ها و مراتع و آگاهی بخشی به آنان نقش بسزایی در کاهش میزان آتش سوزی‌ها ایفا می‌کند.