واحد یک نیروگاه حرارتی به مدار تولید بازگشت
واحد یک نیروگاه حرارتی به مدار تولید بازگشت

کلیدخانه نیروگاه حرارتی تبریز که در روز عید فطر دچار حریق شده و هر دو واحد آن از مدار خارج شد بود، پس از 13 روز تلاش بی‌وقفه، واحد یک نیروگاه به مدار تولید بازگشت.

به گزارش نهال امید، طی این حادثه که طبق گفته مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی در اثر اتصال کوتاه در یکی از کلیدها رخ داده بود، رسانه‌های معاند خارجی اقدام به نشر اکاذیب و طرح اخبار بی‌پایه و اساس کرده و سعی در بغرنج نشان دادن شرایط کردند؛ مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی نیز در همان ساعات اولیه با مصاحبه خبری و ارتباط مستقیم با شبکه خبری استان، فنی بودن موضوع را توضیح داد.

بعد از این ماجرا، واحد دو نیروگاه حرارتی تبریز، پس از ۳۴ ساعت تلاش بی‌وقفه، تولید خود را از سر گرفت و واحد یک این نیروگاه نیز ۱۳ روز پس از حادثه آتش سوزی با شبکه پارالل شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی در راه اندازی این واحد گفت: به مدار آمدن واحد دو نیروگاه حرارتی تبریز در سایه الطاف الهی و غیرت پرسنل این نیروگاه بوده و پرسنل متخصص نیروگاه حرارتی تبریز با تلاش‌های شبانه روزی خود، یاوه گویی‌های شبکه‌های معاند خارجی و بعضی شبکه‌های منحرف داخلی را جواب دادند.

نیروگاه حرارتی تبریز با دو واحد بخار و دو واحد گازی، نقش سازنده ای در تامین برق منطقه داشته و تولید حداکثری به ویژه در پیک تابستان ۹۹ را در برنامه ریزی‌های خود گنجانده است.

  • منبع خبر : نمایندگی آذربایجان شرقی