نشست اتوبان پاسداران تبریز نگران کننده است
نشست اتوبان پاسداران تبریز نگران کننده است

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این‌که آسفالت در چهار نقطه از اتوبان پاسدارن نشست کرده است، گفت: این نشست بسیار قابل ملاحظه، نگران کننده است و هر لحظه احتمال رانش در این منطقه وجود دارد.

به گزارش نهال امید، فریدون بابایی اقدم در چهارمین وبینار شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص نشست آسفالت اتوبان پاسداران، اظهار کرد: این موضوع باید سریعا بررسی شود؛ این منطقه به اصلاح اورژانسی احتیاج دارد.

وی افزود: سازمان فناوری شهرداری تبریز در خصوص برگزاری کمیسیون‌های شورای اسلامی نیز اقدامات لازم جهت برگزاری وبینار انجام دهد.

وی همچنین ضمن انتقاد از بی توجهی به تصمیمات شورا، گفت: نتایج مرتبط با جلسات و تصمیم گیری‌ها باید پیگیری شود.

سونیا اندیش_ نائب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در چهارمین جلسه وبینار شورای اسلامی شهر تبریز نیز، با اشاره به همکاری خیرین در مقابله با کرونا، گفت: همکاری خیرین و کمک های مردمی، کمپین نفس و خیرین اتاق بازرگانی تبریز و عزیزان در منطقه آزاد ارس پک‌های بهداشتی و کمک معیشتی و لوازم محافظتی تهیه شده، ظرفیت تولید لباس های محافظتی از ۴۰۰ عدد در روز شروع و به تعداد روزانه هزار عدد لباس ایزوله افزایش خواهد یافت.

وی با بیان این‌که شیوع ویروس کرونا و ابتلای آقای صادقزاده هشداری بود برای افزایش همبستگی میان اعضا شورای شهر، گفت: لازم است در شرایط فعلی همبستگی مدیران حفظ و گسترش یابد.

محرم محمد زاده_عضو شورای شهر تبریز نیز در این جلسه با بیان این‌که ویروس کرونا شوخی بردار نیست گفت: از تمامی شهروندان می‌خواهیم که در این خصوص احتیاط‌های لازم را انجام دهند.

وی تاکید کرد: سیستم هوشمند سازی شهری وشهروندان باید پیش از هرچیز توسط سازمان فناوری به شهروندان آموزش داده شود.

وی با بیان این‌که سیستم و یا تکنولوژی هر چیزی پیش از آموزش آن تکنولوژی در کشور ارائه می شود، گفت: با توجه به اینکه افرادی که در سازمان فناوری حضور دارند از سواد علمی بالایی برخوردارند در نتیجه آموزش از طریق این افراد ضروری بوده و می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

محمد زاده بیان کرد: پیشنهاد می‌کنم برنامه‌ی شش ماهه سازمان فناوری در خصوص هوشمند سازی شهر و شهروندان در اختیار اعضا شورا قرار گیرد.

وی افزود: این هوشمند سازی نباید به صورت نصفه نیمه انجام شده و در مواردی شهروندان را ملزم به انجام برخی کاغذ بازی ها در ادارت کنیم.

کریم صادقزاده_ عضو شورای شهر تبریز که به بیماری کرونا مبتلا شده نیز با حضور در وبینار شورای اسلامی شهر تبریز از تمامی اقدامات شهرداری تبریز در خصوص مقابله با کرونا قدردانی کرد و گفت: تخصیص بودجه توسط شهرداری تبریز برای مقابله با بیمارس کرونا انجام شده است، در این خصوص انتظار داریم تجهیزات حفاظتی مورد نیاز به پاکبانان و نیروهای خدماتی ارائه شود.

وی ادامه داد: شهرک‌های صنعتی که عموماً کارکنان آنها از شهر تبریز به این شهرک‌ها برای کار رفت و آمد می‌کنند، نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این‌که امیدوارم حقوق فروردین ماه کارکنان شهرداری تبریز در زمان لازم پرداخت شود، گفت: برای اقشار کم در آمد وشرایط معیشتی آنها در این روزها نیز اقداماتی انجام شود.

وی تاکید کرد: امیدوارم که به زودی با تعیین تکلیف وضعیت استخدامی کارکنان شهرداری خصوصاً کارکنان بخش خدمات، روحیه این عزیزان در ارایه خدمات به شهروندان در سطح شهر نیز صد چندان شود.

شورای اسلامی شهر تبریز