معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد ضرورت توجه ویژه به تردد ایمن شهروندان در فضای شهری
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد ضرورت توجه ویژه به تردد ایمن شهروندان در فضای شهری

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: پروژه‌های شهری باید به شکلی اجرا شود که هیچ مشکلی در تردد پیاده به ویژه افراد معلول و کم‌توان در شهر ایجاد نشود.

به گزارش نهال امید، جواد رحمتی در جلسه ستاد مناسب سازی محیط استان با تاکید بر برگزاری منظم و مستمر جلسات این ستاد گفت: باید مصوبات جلسات در زمانبدی تعیین شده توسط دستگاه های مربوطه، اجرا و گزارش آن در جلسات آتی ارائه شود.

وی با قدردانی از اقدامات انجام شده توسط شهرداری تبریز و تاکید بر پرهیز از کلیشه کاری‌های غیراصولی و غیرفنی در شهر ابراز کرد: حرکت خوبی در ماه‌های گذشته نسبت به مناسب‌سازی محیط آغاز شده که امیدوارم به همین منوال ادامه یابد.

وی در ادامه، خواستار بازنگری معاونت شهرسازی در جزئیات اجرایی و نقطه‌های تیپ شهری شد و گفت: حذف جوب از سطح خیابان‌های شهر و فعالیت‌های این چنینی برای زیباسازی و مناسب‌سازی محیط با استفاده از کانال‌های زیرزمینی یکی از مرسوم‌ترین شیوه‌های جایگزین است که باید مورد توجه شهرداری تبریز و سایر شهرداری‌های استان قرار گیرد. در هر حال باید به تردد ایمن و آسان شهروندان در جزئیات اجرائی فعالیت‌های عمرانی توجه شود.

رحمتی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید یکبار برای همیشه، تردد آسان و بدون مشکل معلولان در جامعه حل شود اظهار کرد: تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی به امکانات مورد نیاز جامعه معلولین و همچنین اختصاص سرویس‌های ویژه درون شهری برای این قشر از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه دستگاه‌های مسئول همچون شهرداری و بهزیستی قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی همچنین خواستار افزایش فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و رسانه‌ای برای احقاق حقوق معلولین و افزایش آشنایی هرچه بیشتر مردم با حقوق و تکالیف خود در این زمینه شد.

  • منبع خبر : ایسنا