مسابقه بزرگ کتابخوانی مادر و دختر در تبریز برگزار می‌شود
مسابقه بزرگ کتابخوانی مادر و دختر در تبریز برگزار می‌شود

مسابقه بزرگ کتابخوانی مادر و دختر به مناسبت روز دختر و دهه کرامت توسط امور بانوان و خانواده معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش نهال امید، این مسابقه فرهنگی با هدف تکریم دختران، ترویج فرهنگ کتابخوانی، ایجاد نشاط و پویایی میان دختران و خانواده‌ها با الهام از آموزه‌های رضوی و ضرورت توجه به سلامت جسمی و روانی دختران برگزار می‌شود.

از دیگر اهداف برپایی این مسابقه می‌توان به ایجاد زمینه برای گسترش مشارکت اجتماعی دختران، صیانت از خانواده و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی اشاره کرد.

اولویت دادن به امور تربیتی و تفریحی دختران از مهمترین اهداف فعالان فرهنگی است و امور بانوان و خانواده شهرداری تبریز نیز از این امر مستثنی نبوده و تلاش می‌کند تا تصویری منحصربه فرد از قداست دختران را در ذهن خود دختران و خانواده‌ها حک کند و در همین راستا همزمان با ایام فرخنده دهه کرامت، معاونت فرهنگی اجتماعی مدیریت امور بانوان و خانواده مسابقه بزرگ مادر و دختر را برگزار می‌کند.

این مسابقه از کتاب “دختران آفتاب” نوشته محمدرضا رضایتمند بوده و برای دختران نوجوان (سنین ۱۲ الی ۱۸ سال) و مادرانشان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، مسابقه بزرگ کتابخوانی مادر و دختر با همکاری سازمان فن آوری و اطلاعات شهرداری تبریز از امروز سوم تیر ماه همزمان با روز دختر و آغاز دهه مبارکه ولایت آغاز شده و علاقمندان تا ۲۰ تیر می توانند در آن شرکت کنند.

شرکت کنندگان جهت ثبت نام در این مسابقه نام، نام خانوادگی و کد ملی خود را همراه با انشای نگاشته شده به آدرس الکترونیکی banovan@tabriz.ir ارسال کنند. از میان برترین و بهترین انشاهای ارائه شده که از طریق کمیته کتاب معاونت معرفی خواهند شد به سی نفر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

  • منبع خبر : ایسنا