مدیرعامل باشگاه تراکتور: فدراسیون جوابمان را ندهد به فیفا و AFC پناه می‌بریم!
مدیرعامل باشگاه تراکتور: فدراسیون جوابمان را ندهد به فیفا و AFC پناه می‌بریم!

مدیرعامل باشگاه تراکتور گفت: اگر فدراسیون فوتبال جواب ما را ندهد روی موضعمان برای تعطیلی لیگ هستیم و به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا پناه می‌بریم.

به گزارش نهال امید، میرمعصوم سهرابی درباره تلاش باشگاه تراکتور برای برگزار نشدن لیگ و درخواست فدراسیون فوتبال برای برگزاری جلسه با نماینده باشگاه تراکتور، تصریح کرد: از فدارسیون تماس گرفتند و آقای زنوزی جوابشان را داد. اطلاعیه تکذیب درخواست جلسه با نماینده تراکتور را سازمان لیگ داده است در حالی که آقای نبی به آقای زنوزی زنگ زده بود. متاسفانه معلوم می شود در مدیریت ها و کمیته های فدراسیون هم هماهنگی نیست. متاسفانه و یا خوشبختانه زنوزی گفته بود ما نماینده خود را به فدراسیون نمی فرستیم چون دعوای ما باشگاه تراکتور نیست و باید تمام باشگاه ها باشند تا یک تصمیم گیری کلی صورت بگیرد؛ چه مسابقات شروع بشود و چه تعطیل.

مدیرعامل باشگاه تراکتور درباره اینکه به نظر می رسد تیم تراکتور از نظر آماده سازی بازیکنانش عقب مانده است گفت: تیم ما از روزی که برای شروع تمرینات مجوز دادند، حتی زودتر از سایر تیم ها شروع به تمرین کرد. در بحث فنی درب ورزشگاه به روی بازیکنان باز شد و آنها را الزام کردیم زیر نظر بدنساز و کادر فنی به صورت انفرادی و دسته های چند نفره تمرین کنند.

سهرابی افزود: تراکتور یک باشگاه حرفه ای است. بازیکن حرفه ای باید همیشه از نظر آمادگی در بالاترین سطح باشد. مگر برای فصل بعد هم بازی نداریم؟ اکثر بازیکنان ما ملی پوش هستند و باید خودشان را آماده نگه دارند. اگر یک بازیکن حرفه ای سه ماه تمرین نکند اضافه وزن می گیرد و افت می کند. نمی خواستیم بازیکنانمان افت کنند. بازیکنان ما قرارداد دو سه ساله دارند و برنامه های باشگاه از روز اول و بعد از صدور مجوز شروع شد.

وی تاکید کرد: تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت کردیم. تنها تیمی هستیم که به جرات می گویم چهار بار تست کرونا داده است. از نظر آمادگی جسمانی دغدغه ای نداریم. ما می گوییم باشگاه تراکتور این توان را دارد که پروتکل را رعایت کند. داخل باشگاه مشکل نداریم. حتی پرواز چارتر هم داریم ولی آیا شهرهایی که باید برویم و یا تیم هایی که به تبریز می آیند می توانند پروتکل ها را رعایت کنند؟

مدیرعامل باشگاه تراکتور درباره تاکید این باشگاه بر برگزار نشدن مسابقات لیگ، گفت: موضع ما تعطیلی لیگ است. این سیاست مالک و هیات مدیره باشگاه است. دیروز هم آخرین نامه را به فدراسیون فوتبال زدیم. نمی گوییم بازی نکنیم. می گوییم مسئولیت سلامتی بازیکنان را فدراسیون که اصرار بر برگزاری مسابقات دارد، تضمین کند. ما خودمان مدعی هستیم. در جام حذفی جزو چهار تیم و در لیگ هم بالای جدول هستیم. زیرساختهای باشگاه ما فراهم است ولی زیرساخت باشگاه های دیگر چه شرایطی دارد؟

سهرابی ادامه داد: سه همسایه ما آذربایجان، عراق و امارات لیگ خود را تعطیل کردند. اکثر تیم های ما از نظر مالی مشکل دارند و نمی توانند حتی آب معدنی بگیرند. چرا باید بازیکن ما در این شرایط کرونا بگیرد؟ شرط دوم ما هم این بود فدراسیون، مدیران باشگاه ها را جمع کند و یک تصمیم با خرد جمعی بگیرد. متاسفانه فدراسیون ما اصرار بر برگزاری لیگ می کند و «مرغش یک پا دارد». خودمان مانده ایم. روی مواضعمان هستیم. اگر جواب ندهند به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا پناه می بریم.

وی درباره درخواست اشکان دژاگه برای عدم بازگشت به ایران تصریح کرد: دژاگه چند بار با کادر فنی در ارتباط بوده است. آمار کرونا در ایران بالا رفته است در حالی که آمار کشورهای دیگر پایین می آید. دژاگه گفته اجازه بدهید در آلمان تمرین کنم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور در واکنش به اینکه دژاگه خودش در آلمان پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده و در یک عکس دسته جمعی با فاصله نزدیک حضور داشته است، گفت: از کجا بدانیم این عکس برای الان است؟! ضمن اینکه شرایط کرونا در آلمان با اینجا فرق می کند. قرنطینه آنها با ما فرق می کند و مردم رعایت می کنند. دژاگه گفته ترس خانواده ام از کرونا است. نگفته که نمی آیم. فضای مجازی دوست دارد از کاه کوه بسازد!

  • منبع خبر : مهر