محدودیت‌های کرونایی در مرند ادامه می‌یابد
محدودیت‌های کرونایی در مرند ادامه می‌یابد

فرماندار ویژه مرند گفت: با توجه به وضعیت قرمز در شهرستان، تمام محدویت‌های قبلی اعمال شده در یک هفته قبل تا اطلاع ثانوی ادامه داشته و همه ابزارهای لازم فرهنگی باید برای آگاه‌سازی و همکاری مردم اعمال شود.

به گزارش نهال امید، داود گرشاسبی در جلسه ستاد مدیریت کرونای شهرستان مرند با بیان اینکه بی توجهی عده ای از مردم باعث شیوع مجدد این بیماری شد، اظهار کرد: این بیماری، همه گیری جهانی داشته و ما باید با تصمیم جمعی، برای رفع مشکلات و بیماری تلاش کرده و وحدت و تعامل جمعی برای مقابله با ویروس کرونا لازم است.

وی افزود: ما عملکرد خوبی داریم و توانستیم با همکاری جمعی در مرحله اول این ویروس را کنترل کنیم، ولی متاسفانه ویروس شیوع مجدد پیدا کرده که با همکاری باز هم می توان آن را کنترل کرد.

فرماندار مرند گفت: در ماه های اخیر وضعیت بسیاری از شهرها در کشور سفید اعلام شده بود، اما در حال حاضر شاهد وضعیت قرمز در بسیاری از شهرها از جمله مرند هستیم که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می توان وضعیت را بهبود بخشید.

وی افزود: متاسفانه عده ای از مردم احساس می کنند که ویروس کرونا وجود ندارد و موضوع را عادی تلقی می کنند و باعث بروز خطر می شوند که وظیفه رسانه ها و نیز دستگاه های اجرایی، آگاه سازی و اطلاع از شرایط موجود است.

گرشاسبی ادامه داد: باید عمق فاجعه و حساسیت لازم را برای کنترل در جامعه ایجاد کرده و کنترل و پیشگیری را مردم محور کنیم.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی کشور و وجود ویروس کرونا و عدم صادرات و فروش، همگی باید با تعامل و همکاری در راستای رفع مشکلات گام برداریم.

فرماندار مرند افزود: ویروس کرونا، جناح یا گروه خاصی نمی شناسد، بلکه باید ید واحده ای برای گذر از بحران باشیم.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها، مدارس شبانه روزی، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای، زبان سراها، کتابخانه های عمومی، استخرهای سرپوشیده، مراکز تئاتر، موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، مساجد و مصلی به مدت یک هفته دیگر در شهرستان مرند تعطیل خواهد بود.

گرشاسبی تاکید کرد: برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، مذهبی، فرهنگی و همایش، فعالیت باشگاه‌های ورزشی، کافه‌ها و قهوه خانه‌ها، شهربازی، مراکز تفریحی و باشگاه‌های بدنسازی و نمازهای جمعه نیز به مدت یک هفته دیگر تعطیل است.

وی مردم را عامل اصلی در شکست کرونا دانست و افزود: همکاری مردم در کنترل بیماری کرونا عامل شکست این بیماری خواهد بود.

فرماندار ویژه مرند با اشاره به ضرورت استفاده از ماسک در مکان های عمومی و سرپوشیده گفت: ساختار اداری به جد  عزممبارزه و کنترل پیشگیرانه از بیماری را داشته و ارائه خدمات به مردم در ادارات در قبال استفاده از ماسک باشد.

وی همچنین با اشاره به اینکه جایگاه های سوخت بیشترین منبع آلودگی هستند، افزود: مدیران جایگاه های سوخت شهرستان مرند باید بیشتر از همه اصول بهداشتی را رعایت کنند و ماموران جایگاه ها خود اقدام به سوخت گیری و سرویس دهی نمایند.

گرشاسبی تاکید کرد: اگر بخواهیم از وضعیت قرمز خارج شویم و به زندگی عادی برگردیم باید اصول بهداشتی و پروتکل ها را بیشتر رعایت کنیم.

فرماندار ویژه مرند تاکید کرد: مردم با نظام سلامت همکاری داشته باشند تا بتوانیم از این بحران خارج شویم.

وی در مورد وضعیت بیماری کرونا در شهرستان مرند گفت: تا هفدهم تیرماه امسال، در مجموع ۲ هزار و ۹۰۰ نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا به بیمارستان مراجعه کردند که یک هزار و ۹۹۰ نفر از آنها، سرپایی بوده و ۹۱۰ نفر بستری و از این تعداد نیز تعداد ۹۰۲ نفر مرخص شدند. 

گرشاسبی همچنین با اشاره به وجود ۱۵ نفر فوتی بر اثر بیماری کرونا در ۲۰ روز گذشته اظهار کرد: تعداد کل فوتی های کرونایی در شهرستان مرند نیز ۱۰۴ نفر می باشد.

شهرستان مرند با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غرب تبریز واقع است.

  • منبع خبر : ایرنا