مبارزه با فساد سیستماتیک همواره حاشیه‌ساز است
مبارزه با فساد سیستماتیک همواره حاشیه‌ساز است

شهردار تبریز گفت: برخلاف رویه‌ای که در گذشته وجود داشت، مدیریت شهری در این دوره مقاومت کرده و به هیچ عنوان به کسی باج نخواهد داد و مبارزه با فساد سیستماتیک همواره حاشیه‌ساز است.

به گزارش نهال امید، ایرج شهین‌باهر سه شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز وضعیت حاکم بسیار متفاوت‌تر از دو سال و نیم پیش است که این تغییر نتیجه مبارزه با فساد و باج ندادن به دیگران است.

او با بیان اینکه قول مبارزه با فساد را در آئین معارفه خود به شهروندان تبریزی داده است، افزود: مبارزه با فساد از روز نخست شعار ما بوده و بی‌شک امروز مردم نیز پایبندی به این قول را تأیید می‌کنند چرا که زمان کافی سپری شده و موارد بسیاری ثابت شده است.

شهین‌باهر مبارزه با فساد را موضوعی پر هزینه خواند و گفت: مبارزه با فساد طی این مدت برای ما حاشیه ساز هم بوده که امری طبیعی است چرا که مبارزه با فسادی که ریشه دوانده و سیستماتیک شده باشد، حاشیه‌های فراوانی به همراه دارد.

شهردار تبریز تصریح کرد: امروز از میزان بی‌اعتمادی وسیعی که از سوی شهروندان به شهرداری و شورای شهر وجود داشت کاسته شده و بر اساس قولی که به مردم تبریز داده ام، تا روز آخر مدیریت خود به کسی باج نمی‌دهم.

او در پایان با بیان اینکه هیچ گونه مماشاتی در این بین اتفاق نمی‌افتد، گفت: در این مبارزه یا من و شورای شهر موفق شده و فساد را شکست می‌دهیم یا فساد موفق شده و ما را برکنار می‌کند چرا که روش سومی که ما و فساد کنار یکدیگر بمانیم وجود نخواهد داشت.