فروش اقلام دارویی و مشاوره پزشکی در عطاری‌ها ممنوع است
فروش اقلام دارویی و مشاوره پزشکی در عطاری‌ها ممنوع است

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: فروش هرگونه اقلام دارویی و بسته‌بندی شده در عطاری‌ها و مراکز عرضه گیاهان دارویی ممنوع است.

به گزارش نهال امید، آرش خرمی افزود: براساس قوانین و مصوبات بهداشت و درمان، عطاری ها مجاز به ارائه مشاوره های پزشکی نبوده و نباید در امور درمان دخالت کنند. 

وی اضافه کرد: همچنین فروش عرقیجات سنتی بدون مجوز و اقلام قاچاق در این واحدها ممنوع بوده و با متخلفان طبق قوانین برخورد خواهد شد.

وی همچنین به کنترل بهداشتی عطاری ها و مراکز عرضه گیاهان دارویی در شهرستان اشاره کرد و گفت: با در نظر گرفتن شرایط کنونی و اهمیت توجه به واحدهای عرضه این محصولات، نظارت بر این واحدها افزایش یافته است.

خرمی اضافه کرد:هم اکنون بیش از ۲۰ واحد عطاری در شهرستان فعالیت می کنند که باید براساس موازین و پروتکل های بهداشتی ارایه خدمات کنند.

وی گفت: کارشناسان غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی این شهرستان به صورت دوره ای از این واحدها بازدید کرده و موارد لازم را یادآور می شوند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف طبق قوانین و ضوابط با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد:  عملکرد عطاری ها در روزهای کرونایی حائز اهمیت بوده و نظارت های دقیق بر عملکرد آنها به صورت مستمر انجام خواهد شد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

  • منبع خبر : ایرنا