فرهنگی: جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس از نیمه خرداد برگزار می‌شود
فرهنگی: جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس از نیمه خرداد برگزار می‌شود

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی به احتمال زیاد از نیمه خرداد ماه جاری برگزار می‌شود.

به گزارش نهال امید، محمدحسین فرهنگی روز شنبه در جمع خبرنگاران، افزود: پیش بینی می شود در صورت اتمام جلسات جمع بندی هیات رئیسه و کمیسیون آئین نامه داخلی و به نتیجه رسیدن این جلسات، از فردا / یکشنبه / امتیاز بندی افراد برای عضویت در کمیسیون ها انجام شود و سپس تعیین کمیسیون ها هم نهایی شود.

وی با اشاره به اینکه آئین نامه داخلی مجلس درباره امتیازبندی کمیسیون ها کلیاتی را مطرح کرده است اما نحوه اجرایی آن در دستور المعل آئین نامه ذکر شده است، اظهار داشت: تحصیلات، سوابق اجرائی مرتبط، نمایندگی مجلس در دوره هاتی قبلی و سابقه عضویت در کمیسیون از جمله شرایط عضویت ها است و هر یک از نمایندگان برای تعیین کمیسیون تخصصی خود فرم های امتیازبندی را از شعبه مربوط دریافت می‌کند و سپس به همراه تعیین دو اولویت پیشنهادی حداکثر تا سه روز باید فرم ها را به هیات رئیسه مجلس تحویل ‌دهند.

فرهنگی ادامه داد: ابتدا کمیسیون هایی که بیشترین متقاضی را دارند در هیات رییسه بررسی خواهد شد و نمایندگانی که امتیازات بیشتری دارند در این کمیسیون ها به ترتیب عضو می شوند و کمیسیون هایی هم که متقاضی کمتری دارند نیز تعیین تکلیف می شوند.

وی گفت: جلسه بعدی مجلس شورای اسلامی فردا یکشنبه ۱۱ خرداد تشکیل خواهد شد و طی این جلسه به اعتباری نامه های منتخبان که از سوی شعب مشخص شده، رسیدگی می شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی درباره اسکان نمایندگان در تهران نیز ، افزود: در این خصوص بدون کوچکترین حاشیه ای مجلس کار خود را آغاز کرده است و تلاش می شود نمایندگان از اسکان موقت خارج می شوند.فرهنگی، توجه به مسایل اقتصادی و معیشتی را اولویت مهم و محوری مجلس یازدهم دانست.