ظرفیت‌های معدنی پهنه‌های مناطق مختلف آذربایجان شرقی بررسی شد
ظرفیت‌های معدنی پهنه‌های مناطق مختلف آذربایجان شرقی بررسی شد

در نشست مشترک مدیران و کارشناسان سازمان صنعت، معدن، و تجارت و همچنین استانداری آذربایجان شرقی، مشکلات و ظرفیت‌های بالقوه پهنه‌های معدنی استان به منظور تحقق شعار جهش تولید در این بخش بررسی شد.

به گزارش نهال امید، نشست بررسی موانع و چالش‌های پیش روی حوزه ارزآور و اشتغالزای معدن با هدف تحقق منویات حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در راستای جهش تولید و نقش عمده استان‌ها در بهره برداری از ظرفیت‌های بومی مناطق از جمله معادن و صنایع معدنی، برگزار شد.

در ادامه این نشست که به میزبانی معاونت امور هماهنگی اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی و با حضور مدیران سازمان صمت برگزارشد؛ از توجه به ظرفیت‌های بالقوه معادن در جهت عملیاتی شدن پروژه ها و توسعه این صنعت، به عنوان یک ضرورت یاد شد.

همچنین با مشارکت کارشناسان بخش معادن و صنایع معدنی در خصوص اکتشاف ذخایر جدید معدنی، مشکلات پهنه‌های سونگون، تکاب، چاراویماق و ۲۸ محدوده اکتشافی تحت اکتشاف شرکت ایمیدرو بحث و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، در پایان بر تعامل و هم افزایی بین دستگاه‌های مختلف اجرایی استان به منظور تداوم فعالیت محدوده‌های یاد شده تا زمان تحقق بهره برداری تاکید شد.

  • منبع خبر : ایسنا