صدور کشاورز کارت در آذربایجان شرقی آغاز شد
صدور کشاورز کارت در آذربایجان شرقی آغاز شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از آغاز صدور کشاورز کارت در استان خبر داد و گفت: ۱۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ۱۲ درصد در قالب «کشاورز کارت» در اختیار تولید کنندگان محصولات استراتژیک گندم، جو و دانه‌های روغنی در استان قرار می‌گیرد. اکبر فتحی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی سخت حاکم […]

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از آغاز صدور کشاورز کارت در استان خبر داد و گفت: ۱۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ۱۲ درصد در قالب «کشاورز کارت» در اختیار تولید کنندگان محصولات استراتژیک گندم، جو و دانه‌های روغنی در استان قرار می‌گیرد.

اکبر فتحی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی سخت حاکم بر جامعه و اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه علیه نظام مقدس اسلامی، داشتن روحیه ایثار، اخلاص، فداکاری و مدیریت جهادی می‌تواند تاثیر بسزایی در حل مشکلات اقتصادی کشور داشته باشد.

وی، ادامه داد: جهادگران عرصه سازندگی جهادکشاورزی در زمان خود مدیریت جهادی را به عینه به اثبات رسانده‌اند.

وی با تاکید بر این نکته که تامین غذایی جامعه رسالت اصلی سازمان جهادکشاورزی استان است، اظهار کرد: تامین غذایی جامعه منجمله مواد پروتئینی و لبنیات اولویت کاری سازمان بوده و این امر با همکاری و همدلی کشاورزان زحمتکش انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: خوشبختانه در سطح بازار هیچ‌گونه محدودیت و کمبودی در تهیه و تامین اقلام اساسی غذایی جامعه وجود ندارد.

وی گفت: در فصل برداشت باغات به ویژه باغات سیب قرار داریم و محصولات درجه چهار و سه محصول سیب با مشکل فروش در بازار مواجه است که برای رفع این معضل، ایجاد و راه اندازی صنایع فرآوری و تبدیلی تولیدات کشاورزی در استان اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: تنظیم بازار میوه شب عید نیز برعهده وزارت جهادکشاورزی گذاشته شده است برنامه ریزی برای تامین دو قلم میوه (پرتقال و سیب) در سازمان جهادکشاورزی استان شروع شده و امیدواریم با تلاش همکاران مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

فتحی اظهار کرد: امیدواریم با انجام جمیع وظایف قانونی خود بتوانیم در زیرساخت‌های کشاورزی موثر بوده و با مصرف بهینه آب کشاورزی و آبیاری‌های تحت فشار، مجتمع‌های کشاورزی را توسعه داده و با اقدامات نرم افزاری نیز بتوانیم غذای مورد نیاز جامعه را بطور کامل تامین کنیم.

به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، با مصوبه ستاد تنظیم بازار، مسئولیت ذخیره سازی و تنظیم بازار میوه شب عید به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شده و این وزارتخانه مسئولیت دارد با ذخیره سازی به موقع از افزایش قیمت میوه‌ها توسط واسطه‌ها در شب عید جلوگیری کند

  • منبع خبر : ایسنا