صادرات ۹۹ میلیون دلاری تعاونی های آذربایجان‌شرقی
صادرات ۹۹ میلیون دلاری تعاونی های آذربایجان‌شرقی

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با اشاره به وجود چهار هزار و ۲۰۰ تعاونی فعال در استان، گفت: صادرات تعاونی‌های استان تاکنون ۹۹ میلیون دلار بوده است.

به گزارش نهال امید، حسین فتحی با اشاره به حمایت این اداره کل از بخش تعاون به عنوان رکن چهارم اقتصاد، خاطرنشان کرد: ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت چهار میلیون نفری آذربایجان شرقی عضو تعاونی ها هستند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: سرمایه بخش تعاون آذربایجان شرقی ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.

فتحی با بیان اینکه حدود ۷۵ درصد جمعیت آذربایجان شرقی عضو تعاونی ها هستند، اظهار کرد: حوزه فعالیت این اداره، کل فرابخشی و مسایل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است و ما به دنبال ارزش آفرینی در تمام بخش ها هستیم.

سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به اشتغالزایی ۷۷ هزار نفری بخش تعاون، گفت: با همکاری دستگاه های همکار، با وجود تحریم ها کمترین میزان تنش کارگری و واحد مشکل دار را در کشور داریم.

فتحی با تاکید بر ضرورت تغییر نگرش نسبت به کار و آموزش های کاربردی در حوزه کار، یادآوری کرد: آینده کار دچار تغییرات اساسی است و نیاز به بازنگری و بازتعریف نیروی کار و اشتغال می باشد.

وی از امضای تفاهم نامه با صتدوق کارآفرینی امید در راستای بهبود فضای کسب و کار خبر داد و گفت: پرداخت تسهیلات برای ۲۰۰ طرح اشتغالزایی در دستور کار قرار گفت.

  • منبع خبر : ایرنا