صادرات اولین محموله قطعات خودرو تولیدی شرکت سایپا آذربایجان به عراق/اشتغال ۱۵۰ جوان تبریزی با افزایش ظرفیت صادرات
صادرات اولین محموله قطعات خودرو تولیدی شرکت سایپا آذربایجان به عراق/اشتغال ۱۵۰ جوان تبریزی با افزایش ظرفیت صادرات

افزایش ۳۰ درصدی تولید و کاهش چشمگیر ضایعات با همت و تلاش متخصصین سایپا آذربایجان از دیگر افتخارات این مجموعه به شمار می‌رود.

به گزارش نهال امید، اولین محموله بلوک و میل لنگ پراید از محصولات شرکت سایپا آذربایجان به کشور عراق صادر شد.

دکتر روح‌اله زینالی مدیرعامل سایپا آذربایجان خبر داد و گفت: در اوج دوران تحریم ها و فشارهایی که دشمنان خارجی بر اقتصاد ایران و نیز صنعت خودرو وارد می‌کنند، قطعات خودور در شرکت سایپا آذربایجان به همت تلاشگران عرصه صنعت با کیفیت بالا تولید می‌شود.

زینالی افزود: تعاملات با عراق و سوریه در دستور کار شرکت قرار گرفته و از سال ۹۹ میزان ۲۰ درصد از محصولات شرکت در بازارهای خارجی از جمله عراق و سوریه عرضه خواهد شد که این امر می‌تواند کانال مناسبی برای حضور در بازارهای بین‌المللی باشد. همچنین اشتغال ۱۵۰ جوان تبریزی با افزایش ظرفیت صادرات در سال جاری اتفاق افتاده است.

مدیرعامل سایپا آذربایجان با اعلام اینکه شرکت سایپا آذربایجان به دنبال گسترش تعاملات خود با بازارهای این کشورها در راستای دستیابی به اهداف صادراتی می‌باشد، گفت: این شرکت در بازار قطعات خودرو عراق و سوریه با شرکتهای بزرگ و بین المللی تولید کننده قطعات خودرو از لحاظ کیفیت رقابت می‌کند.

زینالی از افزایش تولیدات این شرکت خبر داد و افزود: افتخاری دیگر که در این شرکت رقم خورده است، افزایش ۳۰ درصدی تولید و کاهش چشمگیر ضایعات با همت و تلاش متخصصین سایپا آذربایجان می‌باشد.

وی استفاده از پتانسیل‌های موجود در مراکز تحقیقاتی و توان علمی دانشگاه‌ها را از اولویت‌های سایپا آذربایجان عنوان کرد و افزود: در راستای بهره‌مندی از پتانسیل‌های موجود در مراکز تحقیقاتی و توان علمی دانشگاهها واحد تحقیق و توسعه تفاهم نامه‌هایی با دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، انجمن الکترونیک استان و دانشگاه صنعتی ارومیه منعقد شده و از اولویت‌های این شرکت، همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی بخصوص شرکت های دانش بنیان می‌باشد.

روابط عمومی سایپا آذربایجان