شهید مطهری یک الگوی تمام عیار برای جامعه است
شهید مطهری یک الگوی تمام عیار برای جامعه است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه شهید مطهری یک الگوی تمام عیار برای جامعه است، گفت: تفکرات استاد شهید مطهری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی متجلی است.

به گزارش نهال امید، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در جلسه گرامیداشت روز معلم با حضور اساتید دانشگاه هنر اسلامی که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، حرکت در مسیر گام دوم انقلاب را نیازمند عمل به تفکر شهید مطهری دانست و افزود: ایده‌ها و اندیشه‌های استاد مطهری چارچوبی است که می‌توان از آن به عنوان بنیان و ریشه رشد و توسعه جامع اسلامی یاد کرد و عمل به آن حرکت در مسیر گام دوم انقلاب را دچار انسداد و رکود نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه شهید مطهری یک الگوی تمام عیار برای جامعه ماست که باید روز به روز تکثیر و گسترش یابد، اظهار داشت: باید توجه داشت آن خط فکری که می‌تواند انقلاب را از نظر فکری و عقیدتی حفظ و تثبیت کند، همان خط فکری مطهری یعنی اسلام ناب محمدی، بدون التقاط و بدون گرایش به جریان‌های التقاطی و انحرافی است.

آل هاشم ادامه داد: از منظر رهبر انقلاب باید روی افکار شهید مطهری کار فکری بشود، اما در این تفکر نباید متوقف شد، زیرا نیازهای فکری همیشه به روز و نو می‌شود و از این رو در مسیر حرکت گام دوم انقلاب به مطهری‌ها نیاز مبرم داریم.

وی با اشاره به اینکه مطهری‌های گام دوم انقلاب باید همان نسبتی را با انقلاب داشته باشند که شهید مطهری داشت، یادآوری کرد: مطهری‌های گام دوم انقلاب باید انقلابی باشند و نسبت به توطئه انقلاب‏ زدایی از حوزه و جامعه حساس باشند؛ باید این قشر فرهیخته گام دوم انقلاب حرف و ایده‌های انقلاب را تا اقصی نقاط کشور، منطقه و جهان امتداد دهند و برای سوالات جدید پاسخ‌های متناسب و منطقی ارائه کنند.

آل هاشم با تاکید بر اینکه مطهری‌های گام دوم انقلاب باید تفکر ناب اسلامی را از خطر التقاط و انحراف به مسیر تفکرات وارداتی شرقی و غربی مصون دارند، اظهار داشت: شهید مطهری از نگاه رهبر انقلاب متفکر ژرف اندیش، پهلوان مبارزه با التقاط، روحانی متناسب با زمان، مصداق بارز مجاهد فی سبیل الله، نادره زمان ما، معلم بزرگی برای دیروز و امروز و فردای کشور، متفکر دین ‏شناس و با اخلاص است.

وی با قدردانی از تلاش‌های اساتید و معلمان در روزهای کرونایی، گفت: در روزهای بحرانی کرونا مدافعان بهداشت و سلامت در بیمارستان‌ها و اساتید در سنگر علم و اندیشه نقشی ماندگار از خود به جای گذاشتند و اجازه ندادند شرایط حاکم بر جامعه آسیب زیادی به بخش سلامت و آموزش وارد کند.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: در این شرایط حساس شکوه همدلی مردم با اقشار بی بضاعت و آسیب دیده از کرونا هم بسیار باارزش و زیبا بود و خیران نیک اندیش و مردم نوع دوست ایران و آذربایجان با لبیک به فرمان رهبری، در رزمایش مواسات و کمک مومنانه به یاری همدیگر شتافتند.

مهر