شهردار تبریز: خانه تاریخی ستارخان تا پایان سال ساماندهی می‌شود
شهردار تبریز: خانه تاریخی ستارخان تا پایان سال ساماندهی می‌شود

شهردار تبریز از ساماندهی و توسعه خانه ستارخان تا پایان سال، با تملک املاک اطراف این خانه مهم تاریخی خبر داد.

به گزارش نهال امید، ایرج شهین‌باهر در بازدید از خانه ستارخان و رسیدگی به مشکلات اهالی ساکن در این محله، اظهار کرد: تلاش داریم کار ساماندهی فضای باز و ایجاد فضای سبز محدوده این خانه تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه توسعه این مجموعه برابر طرح موجود لازم الاجراست، افزود: املاکی به منظور توسعه خانه ستارخان باید تملک می‌شد که همچنان این موضوع بلاتکلیف مانده و طی بازدید امروز مقرر شد ساماندهی اطراف این مجموعه و تملک املاکی که برای توسعه این مجموعه مورد نیاز است، انجام شود.

وی با بیان این‌که خانه ستارخان می‌تواند محلی برای مراجعه گردشگران داخلی و خارجی و نمایانگر تاریخ تبریز باشد، گفت: باید بین شهرداری تبریز با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هماهنگی انجام شده و توافقاتی در خصوص مدیریت این خانه گرفته شد.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: خانه ستارخان و سردار ملی به نوعی شناسنامه و هویت تبریز بوده و بر همین اساس ضروری است این خانه به جاذبه گردشگری و هویت تاریخی تبریز تبدیل شود.

وی ادامه داد: ستارخان نماد مقاومت در برابر استبداد و هویت مردم آذربایجان بوده که همواره به او افتخار کرده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، وی تشریح کرد: شهرداری، میراث فرهنگی و دیگر دستگاهها باید دست به دست یکدیگر داده تا چنین مجموعه‌هایی بیش از پیش معرفی، احیا و در اختیار مردم شریف تبریز و گردشگران قرار گیرد.

  • منبع خبر : ایسنا