شایعه «احتکار تراکتور» تکذیب شد
شایعه «احتکار تراکتور» تکذیب شد

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل تراکتورسازی ایران به دنبال فضاسازی‌های رسانه‌ای، شایعه احتکار تراکتور در این مجتمع تولیدی را تکذیب کرد.

حسین بالاگر اظهار کرد: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مربوط به تراکتورهای تولیدی تراکتورسازی ایران در مجتمع تراکتورسازی تبریز بوده که طی یک پروسه عادی در پارکینگ فروش محوطه مجتمع پارک شده و آماده ارسال به مشتریان و کشاورزان در سراسر کشور است.

وی در خصوص دلیل انتشار این شایعات، بیان کرد: آنچه مسلم است، در اساس دلیلی برای احتکار محصولات متصور نیست.

وی افزود: البته در اسفند ماه سال گذشته که مصادف با اوج شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های قرنطینه‌ای و ترافیکی بود، برخی از شرکت‌های حمل ونقل به‌واسطه رکود و یا کاهش فعالیت‌ها، با تمامی ظرفیت کار نمی‌کردند و در نتیجه این عوامل باعث تاخیر در ارسال و توقف تراکتورها در یک مقطع کوتاه در پارکینگ فروش بوده است که با بهبود نسبی وضعیت، این مشکل نیز مرتفع شده و ارسال تراکتور به مشتریان با روند مطلوبی دنبال می‌شود .

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل تراکتورسازی ایران با بیان این‌که پارک تراکتور در محوطه‌ای باز که برای عموم نیز قابل مشاهده است، نشان از شفافیت عرضه و کثرت تولید این محصول مهم و استراتژیک برای کشاورزان دارد، افزود: همچنین، در سال جهش تولید، در برخی از شرکت‌های اقماری افزایش تولید ۱۰۰ درصدی داشته‌ایم و میزان پارک تراکتورهای تولیدی را بیش از گذشته برای روزهای آتی پیش بینی می‌کنیم.

وی اظهار کرد: امیدواریم در سالی که توسط مقام معظم رهبری به سال جهش تولید نام گذاری شده، با تولید انبوه و قیمت‌های کاذب بازار را شکسته و در وضعیت سخت تحریم‌های ظالمانه، بتوانیم علاوه بر تولید و توسعه روزافزون، شاهد گام‌های بلند و رو به جلو در رقابت با محصولات مشابه خارجی و مطرح دنیا باشیم.

وی در پایان از رونمائی موتور نسل جدید تراکتورهای چهار سیلندر به عنوان نمونه‌ای از حرکت‌های توسعه‌ای و پویا در امر تحقیق، توسعه و تولید روزافزون و قابل رقابت با بازارهای خارجی یاد کرد و افزود: سهام “تراکتورسازی ایران” در بورس عرضه شده و به صورت یک شرکت سهامی عام اداره می‌شود، بر این اساس این شرکت هرگز به احتکار و مسائل حاشیه‌ای ورود نمی‌کند؛ این در حالی است که تراکتورسازی ایران، علاوه بر تولید و فروش داخلی، چندین سال است که به عنوان صادر کننده نمونه ملی در کشور مطرح است.

  • منبع خبر : ایسنا