سرمربی تراکتور: قرارگرفتن در شرایط مسابقات یک ماه زمان نیاز دارد
سرمربی تراکتور: قرارگرفتن در شرایط مسابقات یک ماه زمان نیاز دارد

سرمربی تیم فوتبال تراکتور با بیان اینکه تیم‌ها برای رسیدن به شرایط مسابقات به حداقل یک ماه زمان نیاز دارند، گفت: هر تصمیمی که فیفا، ای اف سی و فدراسیون فوتبال بگیرد همه از آن تبعیت می‌کنند، اما به این موضوع باید توجه شود که فوتبال در شرایط کنونی، چه جایگاهی در دنیا دارد.

به گزارش نهال امید، ساکت الهامی روز یکشنبه در گفت و گویی با اشاره به اینکه فوتبال در چنین شرایطی اولویت ندارد افزود: امیدوارم مردم ایران هر چه زودتر از این فاجعه و شرایط سخت عبور کنند تا بتوانیم زندگی راحت و آرام در کنار یکدیگر داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: تمرینات تراکتور تا ۲۶ اسفند ماه ادامه داشت و جزو آخرین تیم‌هایی بود که تمرینات را تعطیل کردیم همچنین ما ابتدا پنجم فروردین و سپس هفتم فروردین را برای آغاز تمریناتمان تعیین کردیم که با توجه به بیانیه‌ ستاد مقابله با کرونا، بلیت بازیکنان به مقصد تبریز و تمرینات را کنسل کردیم.

الهامی با بیان اینکه معتقد هستم تمرین در منزل چندان مفید نبوده و جنبه سرگرم کننده دارد، در خصوص وضعیت کنونی تیم تراکتور، عنوان کرد: مربی بدنساز تیم، برنامه‌های تمرینی را به صورت روزانه به بازیکنان اعلام می‌کند تا بازیکنانم خودشان را آماده نگه دارند.

وی ادامه داد: تمامی بازیکنان تراکتور به جز “اشکان دژاگه” در داخل کشور حضور دارند و دژاگه نیز در صورت تأخیر ۲۴ ساعته، نمی‌توانست به خارج از کشور برود و بازیکنان خارجی‌مان به همراه یکی از اعضای کادرفنی در هتل، تمرینات اختصاصی انجام می‌دهند.

الهامی با ابراز همدردی با خانواده‌هایی که حتی نمی‌توانند برای عزیزان از دست رفته‌شان مراسم سوگواری برگزار کنند، اذعان کرد: فوتبال خوب و مفید است، ولی نمی‌تواند جای همه چیز را بگیرد.

سرمربی سرخ پوشان تبریز اظهار کرد: چون در کشور ما حق پخش تلویزیونی، اسپانسر، بلیت فروشی و غیره چندان مطرح نیست اما در سایر کشورها به خاطر این موضوعات به برگزاری ادامه مسابقات پافشاری می‌کنند، ما در کشورمان به خاطر لذت بردن مردم و حضورشان در استادیوم‌ها فوتبال برگزار می‌کنیم که در صورت برگزاری بازی‌ها بدون حضور هواداران، این لذت هم از بین می‌رود.

تیم تراکتور تا پایان هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال با کسب ۳۷ امتیاز و با تفاضل گل کمتر نسبت به تیم سپاهان در رده سوم جدول قرار دارد.

ایرنا