رویکرد دستگاه قضائی بهره‌مندی از ظرفیت نخبگان است
رویکرد دستگاه قضائی بهره‌مندی از ظرفیت نخبگان است

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: رویکرد و هدف اصلی و محوری دستگاه قضائی بهره‌مندی مناسب از ظرفیت نخبگان و فرهیختگان برای حل مشکلات جامعه است.

به گزارش نهال امید، موسی خلیل اللهی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری حقوقی سه جانبه بین دادگستری، کانون وکلا و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، افزود: دادگستری استان در راستای تحقق این رویکرد مهم قوه قضائیه همواره از داشته‌های جامعه دانشگاهی و مؤسسات و سازمان‌های مردم نهاد استفاده کرده و بر همکاری با این نهادها تاکید دارد.

وی انعقاد این نوع تفاهم نامه‌ها را در راستای اجرای برنامه‌های تحولی قوه قضائیه مبنی بر استفاده از ظرفیت نخبگان و جلب مشارکت عمومی عنوان و اضافه کرد: یکی از راهکارهای مهم و تأثیرگذار پیشگیری از وقوع جرم، برخوردهای علمی و تحقیقاتی با این مسائل و دادگستری‌ها به شدت نیازمند استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای پیشبرد اهداف فرهنگی خود هستند.

خلیل اللهی، هدف اصلی از امضای تفاهم نامه سه جانبه فوق را ارتقای دانش حقوقی و قضائی جامعه و توسعه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی اعلام کرد.

وی حفظ کرامت انسانی، نشست با نخبگان جامعه، جلب مشارکت عمومی و برگزاری دیدارهای مردمی مسئولین قضائی و نقد آرای محاکم قضائی را از جمله سیاست‌های کلان قوه قضائیه اعلام کرد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی افزود: بر همین اساس استفاده از ظرفیت نهادهای فرهنگی در کنار ظرفیت دستگاه قضائی راهگشای حل بسیاری از مشکلات قضائی به ویژه مشکلات اجتماعی و اختلافات خانوادگی و فضای مجازی است.

روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی