رأی گیری در شعبات شهرستان مرند آنلاین خواهد بود
رأی گیری در شعبات شهرستان مرند آنلاین خواهد بود

معاون استاندار آذربایجان شرقی در کل شهرستان ۱۸۰ شعبه داریم که تعداد ۱۵۳ شعبه در شهر مرند است که به غیر از ۳ مورد در تمام شعبات رأی گیری به صورت آنلاین خواهد بود.

به گزارش نهال امید، داود گرشاسبی، امروز در جلسه توجیهی و آموزشی نمایندگان فرمانداری شعبات اخذ رأی با اشاره به اهمیت جایگاه نمایندگان فرماندار در شعبات اخذ رأی گفت: مهم‌ترین مسئولیت در هر صندوق با نمایندگان فرماندار بوده و این نمایندگان به دور از هرگونه شائبه تبلیغاتی به وظایف قانونی خود جامه عمل بپوشانند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود: تشریح مسئولیت و اقدامات نمایندگان فرماندار در کتابچه ویژه انتخابات ذکر شده و از همه نمایندگان فرماندار درخواست دارم این کتابچه را با دقت مطالعه نمایند تا در روز اخذ رأی مشکلی برای شعب پیش نیاید.

وی تصریح کرد: نماینده فرماندار در نهایت اصل بی طرفی، سلامت، اجرای قانون و حق الناس دانستن رأی مردم در جهت برگزاری انتخاباتی باشکوه، سالم و قانونمند حداکثر تلاش خود را به کار گیرد.به گفته رئیس مرکز حوزه انتخابیه مرند و جلفا، اصلی ترین موضوع در انتخابات، اشرافیت کامل به قوانین و مقررات است.

وی ادامه داد: رأی مردم حق الناس است و باید در برگزاری انتخابات از هرگونه رفتار طرفدارانه و یا رفتاری که منجر به تنش می‌شود خودداری شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تعداد شعبات اخذ رأی بیان داشت: در کل شهرستان ۱۸۰ شعبه داریم که تعداد ۱۵۳ شعبه در شهر مرند است که به غیر از ۳ مورد در تمام شعبات رأی گیری به صورت آنلاین خواهد بود.

فرماندار شهرستان ویژه مرند افزود: کنترل بیشتر مشخصات، مراقبت از رأی گیری تکراری و سایر موارد که در کتابچه آموزشی بیان شده باید مورد توجه نمایندگان فرماندار در شعبات باشد.وی مشارکت حداکثری در انتخابات را بسیار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: به دنبال افزایش مشارکت هستیم و وظیفه ما اقدام در چارچوب قانون و مقررات است.

گرشاسبی تصریح کرد: به همت و تلاش و همکاری شما عزیزان انتخاباتی پرشور و با مشارکت بیشتر در فضایی سالم و آرام خواهیم داشت.

وی گفت: توجه بیشتر به ثبت اطلاعات متقاضی، توجه به ثبت صورت جلسات و عدم اجازه ورود هرگونه افراد غیرمسئول به خصوص در شمارش آرا و انتقال اخبار به خارج از شعبه، مدنظر قرار گیرد.

رئیس مرکز حوزه انتخابیه مرند و جلفا در پایان ب: اشاره به وظایف خطیر نمایندگان فرمانداری در شعبات رأی گیری خاطرنشان کرد: وظیفه نمایندگان فرماندار سخت‌تر از سایر اعضای ستاد است چرا که باید کنترل امورات شعبه را در اختیار داشته باشد.

مهر