دوربین های ثبت تخلفات در جاده های آذربایجان شرقی به ۱۰۰ دستگاه افزایش میابد
دوربین های ثبت تخلفات در جاده های آذربایجان شرقی به ۱۰۰ دستگاه افزایش میابد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌شرقی گفت: هم اکنون ۵۷ دوربین ثبت تخلفات رانندگی در جاده های استان فعال بوده و ۴۳ دستگاه دوربین جدید نیز با پیشرفت ۷۰ تا ۸۰ درصد در مرحله نصب قرار دارد.

اورجعلی علیزاده، روز یکشنبه با اشاره به تاثیر چشمگیر دوربین های ثبت تخلفات در کاهش تصادفات رانندگی افزود: برای کاهش آمار تصادفات جاده ای در استان باید در کنار اجرای طرح های مختلف ایمن سازی و هوشمند سازی جاده ها به مسایل فرهنگی و آموزشی ترافیکی توجه بیشتری کرد و این مسایل از طریق رسانه ها به ویژه صدا و سیما به مردم بیان شود.

وی با بیان اینکه آمار تصادفات جاده ای استان در سال های ۹۶ و ۹۷ با افزایش مواجه بود، یادآوری کرد: در سال گذشته با اقدامات انجام شده برای افزایش ایمنی جاده ها، هوشمند سازی و نصب تابلوهای هشدار و دوربین های کنترلی آمار تصادفات در جاده های استان کاهش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی ادامه داد: با تلاش مسوولان دستگاه های عضو کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل جاده ای استان، آذربایجان شرقی در زمینه کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده ای از رتبه ۲۹ کشوری در سال ۹۷ به رتبه ۶ در سال ۹۸ صعود کرده است.

علیزاده، با اشاره به تدوین طرح جامع کاهش تصادفات جاده ای برای سال ۹۹ اضافه کردد: در سال جاری برای کاهش ۱۰ درصدی تلفات تصادفات جاده ای هدف گذاری و برنامه ریزی شده است و امید است با اقدامات دستگاههای ذیربط و همکاری رانندگان و مردم استان این هدف گذاری تحقق یابد.

وی یادآوری کرد: طرح جامع کاهش تصادفات جاده ای شامل برنامه هایی برای ۵ حوزه فعالیت مدیریت ایمنی راهها، راه(راههای ایمن تر)، وسیله نقلیه(وسایل نقلیه ایمن تر)، کاربران جاده ای ایمن تر(عامل انسانی) و حوزه واکنش بعد از تصادف است

  • منبع خبر : ایرنا