دستگیری ۲ سارق حرفه‌ای با ۱۷ فقره سرقت در مراغه
دستگیری ۲ سارق حرفه‌ای با ۱۷ فقره سرقت در مراغه

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه از دستگیری دو سارق حرفه‌ای اماکن خصوصی و منازل با ۱۷ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش نهال امید، سرهنگ رمضان الهوردیان با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در حوزه استحفاظی کلانتری ۱۲ مراغه دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران این کلانتری قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی، بررسی‌های همه جانبه و گشت زنی‌های هدفمند و مداوم شبانه روزی، دو سارق را حین سرقت در سطح حوزه استحفاظی دستگیر کردند.

وی تشریح کرد: سارقان در بازجویی‌های اولیه به ۱۷ فقره سرقت از اماکن خصوصی و منزل در این شهرستان اعتراف کردند.

سرهنگ الهوردیان با اشاره به کشف مقادیر قابل توجهی اموال مسروقه به ارزش تقریبی دو میلیارد ریال از مخفیگاه متهمان، افزود: هر دو متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

وی در پایان ضمن تقدیر از همکاری شهروندان پلیس از آنان خواست تا اماکن خصوصی خود را به تجهیزات ایمنی مجهز کرده و از نگهداری وسایل ارزشی در اماکن، پول نقد و اشیا قیمتی در منازل خودداری کنند و در صورت برخورد با هر مورد مشکوک بلافاصله موضوع را با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و سامانه ۱۹۷ برای اعلام انتقادات و پیشنهادات در میان بگذارند.

اعتراف سارقان سابقه دار به ۶ فقره سرقت اماکن خصوصی در میانه

فرمانده انتظامی شهرستان میانه از دستگیری سه سارق حرفه‌ای و اعتراف به شش فقره سرقت اماکن خصوصی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ توحید فارسی در تشریح این خبر افزود: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در سطح شهرستان شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان احتمالی در دستور کار مامورین این فرماندهی قرار گرفت.

وی با بیان این‌که ماموران پلیس آگاهی پس از انجام اقدامات تخصصی و فنی موفق به شناسایی و دستگیری سه سارق حرفه‌ای شدند، گفت: نامبردگان در بازجویی‌های انجام شده مجموعا به شش فقره سرقت اماکن خصوصی اعتراف کردند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس استان، وی در پایان ضمن اعلام این موضوع که متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مقامات قضایی تحویل شدند از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را با سامانه ۱۱۰ در جریان گذارند.

  • منبع خبر : ایسنا