داروهای رها شده در جاده بابا باغی جمع آوری شد
داروهای رها شده در جاده بابا باغی جمع آوری شد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز از جمع آوری داروهای رها شده در جاده بابا باغی خبر داد.

به گزارش نهال امید، علیرضا اصغری در این خصوص اظهار کرد: روز گذشته بعداز انتشار تصاویری از داروهای رها شده در جاده بابا باغی کارشناسان اجرایی این سازمان و همچنین عوامل دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت به این منطقه رفتند و بعداز جستجو داروها کشف و جمع آوری شد.

وی با تاکید بر اینکه عادی سازی پسماندهای عفونی و بیمارستانی بر عهده تولیدکننده است، ادامه داد: وظیفه سازمان مدیریت پسماند در خصوص پسماندهای بیمارستانی امحا و دفن این پسماندها بعد از بی خطر سازی توسط واحدهای تولید کننده است.

وی ادامه داد: با اینکه این امر در حیطه وظایف سازمان مدیریت پسماند نبود اما ما به خاطر احساس مسئولیت انسانی و اخلاقی در سریع‌ترین زمان محل را پاکسازی کرده و داروهای رها شده در جاده بابا باغی را جمع آوری کردیم.

اصغری سپس ادامه داد: نمایندگانی از اداره بهداشت تبریز و کلانتری منطقه در محل حضور داشتند و صورتجلسه‌ تنظیم شده نیز به امضا آن‌ها رسید.

وی با اشاره به پیگیری این موضوع توسط مراجع قضایی، گفت: به وسیله نمونه برداری‌هایی که از داروهای رها شده انجام شده و مدارک کشف شده در محل، مسئله از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، وی در خاتمه خاطرنشان کرد: حفاظت از محیط زیست وظیفه همه مردم و نهادهای مختلف است.

  • منبع خبر : ایسنا