خاموشی‌های تبریز، ناشی از سوختن ترانس بود
خاموشی‌های تبریز، ناشی از سوختن ترانس بود

نهال امید/آذربایجان شرقی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان این‌که تاکنون در سال جاری و در محدوده‌ی کاری شرکت، خاموشی‌های با برنامه نداشته‌ایم، گفت: خاموشی‌های عصر روز سه‌شنبه (31 تیرماه) ناشی از سوختن 3 ترانسفورماتور در مرکز شهر تبریز بود.

نهال امید/آذربایجان شرقی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان این‌که تاکنون در سال جاری و در محدوده‌ی کاری شرکت، خاموشی‌های با برنامه نداشته‌ایم، گفت: خاموشی‌های عصر روز سه‌شنبه (۳۱ تیرماه) ناشی از سوختن ۳ ترانسفورماتور در مرکز شهر تبریز بود.

عادل کاظمی با تاکید بر این‌که بالارفتن دما و افزایش مصرف انرژی توسط مشترکان، فشار زیادی را برشبکه‌ی برق وارد می‌سازد، گفت: بر اثر افزایش بار در عصر روز سه‌شنبه، سه ترانس واقع در محدوده‌ی مرکزی شهر تبریز از مدار خارج شدند.

وی ادامه داد: همکاران شرکت توزیع نیروی برق تبریز به طور متوسط پس از صرف شش ساعت کار سخت و طاقت‌فرسا روی هر ترانسفورماتور، موفق شدند ترانسفورماتورهای سوخته شده را تا نیمه‌شب به مدار بازگردانند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، وی در پایان با اشاره به این‌که با پایان یافتن تیرماه، هنوز شاهد خاموشی با برنامه در محدوده‌ی شرکت نبوده‌ایم، خواستار شد: شهروندان و مشترکان فهیم، با مدیریت مصرف انرژی، از افزایش بارهای ناگهانی در شبکه خودداری کنند تا شاهد خاموشی و ایجاد مشکل برای تجهیزات شبکه‌ی برق نباشیم.

  • منبع خبر : ایسنا