جولان کرونا در بازارهای محلی آذربایجان شرقی
جولان کرونا در بازارهای محلی آذربایجان شرقی

به گزارش نهال امید، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با اشاره به جولان کرونا در بازارهای محلی آذربایجان شرقی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این محل‌ها را تقریبا غیرممکن، عنوان کرد. عباسعلی درستی بیان این مطلب اظهار کرد: وضعیت آذربایجان شرقی از نظر شیوع بیماری کرونا اسفناک و قرمز بوده و روز یکشنبه، ۱۴ فوتی و […]

به گزارش نهال امید، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با اشاره به جولان کرونا در بازارهای محلی آذربایجان شرقی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این محل‌ها را تقریبا غیرممکن، عنوان کرد.

عباسعلی درستی بیان این مطلب اظهار کرد: وضعیت آذربایجان شرقی از نظر شیوع بیماری کرونا اسفناک و قرمز بوده و روز یکشنبه، ۱۴ فوتی و روز شنبه ۲۲ نفر فوتی بر اثر ابتلا به کرونا داشتیم.

وی از شناسایی ۳۳۹ مورد مثبت جدید بیماری در روز گذشته و ۴۰۸ مورد مثبت جدید در روز شنبه، خبر داد و گفت: هر روز تعداد موارد جدید شناسایی شده مشابه روز گذشته بوده و وضعیت بسیار خطرناک است.

وی ادامه داد: صنوفی مانند صنوف بازارهای محلی در شهرستان‌ها کدرهگیری نداشته و همچنین محل استقرار ثابتی نیز ندارند، از این رو امکان و شرایط لازم برای رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی هم وجود ندارد، به همین دلیل این بازارها باید تعطیل شوند.

درستی بیان کرد: اعمال قانون در این موارد بسیار سخت بوده و مقامات محلی به دلیل برخی دلایل از جمله دلایل معیشتی، با تعطیلی بازارهای محلی، مخالفت می‌کنند، اعمال نظارت‌های موثر در چنین مکان‌هایی چندان موثر نیست.

  • منبع خبر : ایسنا