تملک باغات قدیمی تبریز در سال ۹۹ با ۵هزار میلیارد ریال اعتبار
تملک باغات قدیمی تبریز در سال ۹۹ با ۵هزار میلیارد ریال اعتبار

شهردار تبریز از تملک باغات قدیمی شهر در سال ۹۹ با صرف ۵۰۰میلیاردتومان اعتبار خبر داد.

به گزارش نهال امید، ایرج شهین باهر ظهر امروز در همایش روز ملی حمل و نقل که در پایانه مسافربری شهرداری تبریز برگزار شد، گفت: توسعه حمل و نقل ارزان، ایمن و آسان محور فعالیت های شهرداری تبریز در حوزه حمل و نقل است و در این راستا فعالیت های گسترده ای در حال انجام است.

او ادامه داد: امروزه یکی از مهم ترین مشکلاتی که کلانشهرها با آن دست و پنجه نرم می کنند، آلودگی هوا است و احداث ۲۳ پارک در سال های ۹۷ و ۹۸ و در نظر گرفتن ۵۰۰میلیاردتومان اعتبار برای تملک باغات تبریز در سال آینده از مهم ترین اقدامات شهرداری تبریز برای کاهش آلودگی هوا به شمار می آید.

شهردار تبریز با اشاره به اقدامات انجام یافته در حوزه گسترش حمل و نقل عمومی عنوان کرد: شهرداری تبریز در دوسال گذشته هزار و ۳۰۰میلیاردتومان برای پروژه قطار شهری هزینه کرده و با توجه به اینکه بودجه عمرانی کل استان ما ۴۰۰میلیاردتومان است، این رقم حاکی از توجه ویژه مجموعه مدیریت شهری به مترو است.

او همچنین با بیان اینکه طبق قانون ۸۷.۵درصد از هزینه های توبوسرانی را باید دولت تامین کند، گفت: شهرداری تبریز اخیرا با خریداری ۸۰دستگاه مینی بوس، برای توسعه حمل و نقل ترکیبی گام های موثری برداشته است.

ایرج شهین باهر خبر داد: طی تفاهم نامه ای که با بانک شهر امضا خواهیم کرد، شهروندان می توانند برای خرید دوچرخه از این بانک وام دریافت کنند که این اقدام در راستای تشویق شهروندان برای استفاده از دوچرخه و توسعه حمل و نقل پاک صورت می گیرد.

او با اشاره به اجرای طرح زوج یا فرد خودرو در محدوده مرکزی تبریز اعلام کرد: پس از اجرای این طرح، بیش از ۳۷درصد از تراکم خودروها در مرکز شهر کاهش یافته و مطمئنا بدون اجرای این طرح شاهد روزهای آلوده بیش تری در تبریز بودیم.

شهردار تبریز در پایان از تلاش برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی خبر داد.

  • منبع خبر : شهریار