ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند خلاقیت است
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند خلاقیت است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی گفت: ترویج و گسترش فرهنگ اثیار و شهادت، نیازمند خلاقیت و نوآوری است.

به گزارش نهال امید، عباس پورحسن در دیدار با جمعی از فرزندان شهدا ضمن تاکید بر اینکه هم اکنون جامعه نیازمند فرهنگ ایثار برای توسعه همه جانبه است، افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ جایگاه ارزشمند خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران نیازمند تدوین برنامه‌ها همراه با خلاقیت و نوآوری است.

وی اظهار داشت: باید توجه داشت حفظ و استمرار فرهنگ غنی ایثار و شهادت می‌تواند در جامعه جریان ‌ساز شده و اهداف بالای انقلاب و آرمان‌های امام و شهدا را حفظ کند.

پورحسن ادامه داد: شرایط حساس کنونی کشور و تبلیغات سوء نظام استکبار علیه ایران اسلامی و تهاجم فرهنگی علیه آرمان های نظام، لزوم توجه به فرهنگ ایثار و شهادت در ارکان مختلف جامعه را اجتناب ناپذیر کرده است.

وی توانایی‌های فرزندان شهدا را موجب برکت و تداوم راه پدران معظم‌ آنها و خدمات‌رسانی شایسته به ایثارگران برشمرد و گفت: استمرار فرهنگ غنی ایثار و شهادت می‌تواند در جامعه جریان ‌ساز شده و مانع تحقق اهداف شوم دشمنان در حوزه های فرهنگی شود.

پورحسن اضافه کرد: مدیریت جهادی و پیگیری مداوم امور توسط فرزندان شهدا که خود در پست‌های مدیریتی در حال انجام فعالیت هستند، بازوی توانمند بنیاد برای تکریم جامعه ایثارگری‌ است و باید به آن ارج نهاد.

آذربایجان شرقی در هشت سال دفاع مقدس بیش از ۱۰ هزار شهید تقدیم نظام و کشور کرده است.

  • منبع خبر : ایرنا