تراکتور فاصله زیادی با تیم قبل از تعطیلات کرونایی داشت
تراکتور فاصله زیادی با تیم قبل از تعطیلات کرونایی داشت

کارشناس فوتبال گفت: به دلیل عدم هماهنگی و فاصله زیادی که بین بازی‌ها افتاده بود، تیم تراکتور در این بازی فاصله زیادی با تیم قبل از تعطیلات داشت.

به گزارش نهال امید، صادق پورحسین اظهار کرد: با توجه به اینکه بین بازی‌های لیگ وقفه چهارماه افتاده بود و بازی‌ها تعطیل بود، نه‌تنها در لیگ ایران بلکه در لیگ‌های معتبر دنیا نیز تمامی تیم‌ها با مشکل نبود آمادگی و نبود هماهنگی بین بازیکنان مواجه بودند و بازی‌ها از کیفیت فنی قابل قبولی برخوردار نیست.

وی ادامه داد: در خصوص بازی تیم تراکتور نیز باتوجه به این‌که سیاست و مبنای تفکر باشگاه بر این اساس بود که چون همه تیم‌ها و خانواده‌های بازکنان با کرونا درگیر بودند و سلامتی بازکنان و خانواده‌های آنها از همه‌چیز مهم‌تر است، بازی‌ها لغو شود، اما سیاست‌گذاران فوتبال در کشورمان مصرّ به برگزاری بازی‌ها بودند و باشگاه تراکتور نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که به خاطر خواسته هواداران وارد بازی‌ می‌شود و مسابقات را ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه تراکتور در بازی گذشته با تیم قبل از تعطیلی مسابقات فاصله زیادی داشت، افزود: یکی از دلایل این موضوع غیبت بازیکنان تاثیرگذار مانند دژ آگه و شجاعی در ترکیب تیم بود که این موضوع تاثیر منفی زیادی در کیفیت فنی تیم گذاشته بود و موضوع بعدی نیز مشکل آمادگی جسمانی بازیکنان بود ‌که چون در این مدت تمرین نکرده بودند و بازی تدارکاتی محکمی نیز در مقابل تیم‌های لیگ برتری انجام نداده بودند و تنها دو بازی تدارکاتی در مقابل تیم‌های لیگ یکی برگزار کردند، میزان آمادگی بازیکنان پایین بود، لذا همه این موارد دست در دست هم دادند تا تراکتور نتیجه بازی روز گذشته را واگذار کند.

مصاحبه‌های مدیران باشگاه به‌خاطر اهمیت سلامتی بازیکنان بود

این کارشناس فوتبال در واکنش به انتقاد برخی هواداران این تیم در خصوص اینکه بهتر بود مدیران و کادر فنی تیم به‌جای انجام مصاحبه‌های حاشیه‌ای، تمرکز خود را بر روی تمرینات معکوس می‌کردند، خاطرنشان کرد: به هرحال دو تیم تراکتور و ماشین‌سازی متعلق به بخش خصوصی هستند و بخش خصوصی هزینه‌های زیادی در این دو تیم انجام داده است.

وی در این خصوص افزود: مالک این تیم‌ها علی‌رغم این هزینه‌ها معتقد بود که سلامتی بازیکنان و خانواده هایشان مهم‌تر از جام قهرمانی است و به همین دلیل آن مصاحبه‌ها را انجام می‌دادند و معتقد بودند که بازی‌ها باید لغو شود، اما درنتیجه باتوجه به این‌که فدراسیون تصیمی بر برگزاری مجدد بازی‌ها گرفت، در نتجیه باشگاه نیز قبول کرد تا وارد مسابقات شود، البته من هم قبول دارم که اگر آن مصاحبه‌ها کمتر انجام می‌شد و تمرینات بیشتری می‌کردند، هماهنگی بیشتری بدست می‌آمد. اما به‌هرحال سلامتی بازیکنان برای مالک باشگاه بسیار مهم بود و از این جهت آن مصاحبه‌ها انجام می‌شد.

شجاعی و دژاگه برای هر تیمی نعمت هستند

وی در رابطه با تاثیر غیبت اشکان دژآگه و مسعود شجاعی در کیفیت فنی تیم و حضور جوانان در ترکیب اصلی تیم، گفت: دژاگه و شجاعی به عنوان بازیکنان بزرگ و شناخته‌شده و کاپیتان‌های تیم ملی وجودشان برای هر تیم نعمت است و درست است که ما باید از بازکنان جوان‌ نیز استفاده کرده و اجازه ندهیم به مهره‌ای سوخته تبدیل شوند، اما نباید در بازی‌های مهم و سرنوشت‌ساز از آن‌ها استفاده کنیم و نباید از آن‌ها انتظار معجزه داشته باشیم. باید به‌تدریج آن‌ها را وارد ترکیب اصلی تیم کنیم درحال حاضر غیبت دژا گه و محرومیت شجاعی یک توفیق اجباری برای کادر فنی است تا براساس تفکرات فنی خود از بازیکنان جوان در بازی‌ها استفاده کند.

عدم هماهنگی در خط دفاعی و مشکل گل زنی باید تقویت شود

پورحسین در پایان در رابطه با نقاط ضعف‌ اصلی تیم در بازی مقابل نساجی و ضرروت تقویت این نقاط نیز یادآور شد: مشکل اصلی تیم ضعف و همچنین نبود هماهنگی در خط دفاعی است. ما ابتدا باید گل نخوریم. در خصوص بحث گل‌زنی نیز سرمربی تیم باید تدابیری بیاندیشد تا موقعیت‌هایی که بدست می‌آوریم را تبدیل به گل کنیم.

  • منبع خبر : ایسنا