تجهیز ۵۶۲ روستای آذربایجان‌شرقی به اینترنت پرسرعت
تجهیز ۵۶۲ روستای آذربایجان‌شرقی به اینترنت پرسرعت

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‎شرقی گفت: سال گذشته دسترسی ۵۶۲ روستای استان به اینترنت پرسرعت روستایی برقرار و پوشش همراه در ۳۴ روستای استان از محل اعتبارات USO ایجاد شد.

به گزارش نهال امید، محمد فرزاد دیشب در تبریز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره‌کل و سایر ادارات زیرمجموعه وزارت ارتباطات در استان، به اقدامات انجام شده در ایام شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: اداره‌کل ارتباطات استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی طرح وفاداری بیماران بهبود یافته به قرنطینه را در دست اجرا دارد.

وی با بیان آمار میزان استفاده از پهنای باند در استان، افزود: با توجه به تحلیل‌های انجام گرفته از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت آذربایجان‌شرقی، در تعطیلات نوروزی امسال با توجه به اینکه اکثر خانواده‌ها در خانه‌ها مانده و از سفر خودداری کردند، پهنای باند مصرفی در استان به بالاترین حد خود در دو سال گذشته رسید.

فرزاد با اشاره به اجرای پروژه ارتقای تکنولوژی سایت‌های تلفن همراه در استان، گفت: در همین راستا در سال ۹۸، تکنولوژی سایت‌های مخابراتی در ۱۵ روستای استان به نسل ۳ ارتقا یافت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‎شرقی اعلام کرد: در سال گذشته دسترسی ۵۶۲ روستای استان به اینترنت پرسرعت روستایی برقرار و پوشش همراه در ۳۴ روستای استان از محل اعتبارات USO ( طرح توسعه خدمات عمومی و اجباری روستایی ) ایجاد شد.

اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی