بهاروند: انتخابات فدراسیون را زودتر از موعد برگزار می‌کنیم/ گزینه خارجی برای تیم‌ملی منتفی نشده است
بهاروند: انتخابات فدراسیون را زودتر از موعد برگزار می‌کنیم/ گزینه خارجی برای تیم‌ملی منتفی نشده است

به گزارش نهال امید ، حیدر بهاروند در خصوص شرایط هیأت فوتبال استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: این هیأت همیشه جزو برترین هیأت‌های فوتبال بوده، بازیکنان این استان در رده‌های مختلف ملی فوتبال و فوتسال حاضر بودند. همیشه استان آذربایجان‌شرقی یکی از بهترین‌هاست و این به اداره‌کل ورزش و جوانان استان مربوط می‌شود.  سرپرست فدراسیون فوتبال […]

به گزارش نهال امید ، حیدر بهاروند در خصوص شرایط هیأت فوتبال استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: این هیأت همیشه جزو برترین هیأت‌های فوتبال بوده، بازیکنان این استان در رده‌های مختلف ملی فوتبال و فوتسال حاضر بودند. همیشه استان آذربایجان‌شرقی یکی از بهترین‌هاست و این به اداره‌کل ورزش و جوانان استان مربوط می‌شود. 

سرپرست فدراسیون فوتبال در مورد برنامه‌های این فدراسیون برای رشد و توسعه فوتبال در استان آذربایجان‌شرقی عنوان کرد: برنامه فدراسیون این است که رشد و توسعه فوتبال را در کل کشور انجام بدهد. آذربایجان‌شرقی خوب کار کرده، باشگاه‌ها در رشد و توسعه بسیار مهم هستند و باید ببینید، چقدر هزینه می‌کنند. استان‌های دیگر این را ندارند. رشد و توسعه فوتبال در اینجا خوب بوده و باید تداوم داشته باشد. 

وی در مورد اینکه استان‌های دیگر در لیگ‌های مختلف سهمیه‌های بیشتری دارند، یادآور شد: اینکه مثلاً تهران سهمیه بیشتری دارد به‌خاطر این است که خودش یک سهمیه دارد و شهرهای توابع هم دو سه تیم ممکن است داشته باشند. تیم‌هایی هم از قبل در لیگ می‌مانند چون همه سهمیه‌ها ریزش نمی‌کند. این مسئله ربطی به این ندارد که بگوییم مثلاً چرا مازندران سه سهمیه دارد و تهران چهار سهمیه. همیشه استان‌ها یک سهمیه دارند و در لیگ‌های مختلف مانند لیگ ۳ همین‌طور است. 

سرپرست فدراسیون فوتبال در مورد زمان انتخابات این فدراسیون تصریح کرد: زمان انتخابات فدراسیون را این هفته اعلام می‌کنیم، قطعا زودهنگام و قبل از موعد مقرر برگزار خواهد شد. 

بهاروند در پاسخ به این سؤال که آیا خود شما هم در این انتخابات کاندیدا هستید، گفت: این انتخابات پست‌های مختلفی دارد که ممکن است ما هم در پستی رأی بیاوریم. 

وی در مورد اینکه آیا مهدی تاج هم در این انتخابات کاندیدا خواهد شد، بیان داشت: معلوم نیست ما به عنوان فرد فوتبالی در این انتخابات هستیم و مجمع انتخابات است که تشخیص می‌دهد چه کسی در کجا رأی بدهد. 

سرپرست فدراسیون فوتبال در خصوص آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی، متذکر شد: تا هفته آینده سرمربی تیم ملی را مشخص می‌کنیم. این‌طور نیست که سرمربی تیم ملی قطعاً ایرانی باشد، گزینه خارجی منتفی نشده و ما نمی‌توانیم گزینه‌ها را نام ببریم. 

بهاروند در مورد اینکه آیا از عملکرد تیم امید رضایت دارد، گفت: ما می‌توانستیم راحت‌تر نتیجه بگیریم. من تازه عهده‌دار مسؤولیت فدراسیون شدم اما فکر می‌کنم با توجه به تغییر و تحولاتی که در تیم امید شد، بچه‌های ما در زمین خوب بودند اما می‌شد در نتیجه‌گیری بهتر عمل کنیم. امیدوارم تیم ما به جایگاهی که شایسته آن است برسد. 

سرپرست فدراسیون فوتبال در خصوص بدهی‌های این فدراسیون همچنین باشگاه‌های ایرانی و مربیان خارجی عنوان کرد: ما بدهی به ویلموتس نداریم، پول او را  داده‌ایم و طلب هم داریم، باشگاه‌ها باید به این فکر کنند که وقتی با مربی خارجی قرارداد می‌بندند، باید در چارچوب قوانین و قرارداد عمل کنند و پول را بپردازند تا مشکلی برایشان به وجود نیاید.